Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Atliekų priėmimo punktai (APP)

 Dėl atliekų priėmimo punktų, didelių gabaritų atliekų surinkimo ir žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelių darbo nuo balandžio 7 d., karantino sąlygomis.

Jei yra galimybė, rekomenduojame susilaikyti nuo atliekų pristatymo į Aikšteles iki karantino pabaigos.

Dėl koronaviruso grėsmės, prašome visų supratingumo ir Aikštelėse laikytis privalomų taisyklių:

 1. Aikštelėje lankytis draudžiama, jei pagal nustatytas taisykles privalote izoliuotis nuo aplinkinių;
 2. Atvykti į Aikšteles galima tik dėvint apsaugos priemones: medicinines (arba daugkartines veido) kaukes/respiratorius, vienkartines pirštines;
 3. Su Aikštelės darbuotoju bendrauti tik lauke ir laikantis ne mažiau kaip 2 metrų atstumo (į tarnybines patalpas eiti draudžiama);
 4. Į Aikštelę įvažiuoti tik Aikštelės darbuotojui leidus. Savo asmens tapatybės dokumentą parodyti per atstumą – ir padiktuoti vardą, pavardę, asmens tapatybės dokumento numerį ir adresą;
 5. Esant Aikštelėje kitiems lankytojams, prašome laukti už vartų, kol Aikštelės darbuotojas Jus įleis. Laikytis saugaus atstumo nuo kitų lankytojų.
 
Dėl atliekų priėmimo tvarkos atliekų priėmimo punktuose
 • Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Aplinkos ministro 2019-01-31 įsakymu Nr. D1-56 „Dėl Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2011 m. gegužės 3 d. įsakymo Nr. D1-367 „Dėl atliekų susidarymo ir tvarkymo apskaitos ir ataskaitų teikimo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo“ į punktą atliekas pristatęs gyventojas privalo užpildyti atliekų priėmimo deklaraciją, kurioje turi būti nurodyti šie duomenys: gyventojo vardas, pavardė, savivaldybė, kurioje susidarė atliekos, gyventojo dokumento (asmens tapatybės kortelės arba paso, arba vairuotojo pažymėjimo, išduoto nuo 2005 m. lapkričio 1 d., arba Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimo gyventi Europos Sąjungoje (leidimas nuolat gyventi), arba leidimo laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje) numeris.
 • Prieš pradedant naudotis Įstaigos administruojama komunalinių atliekų tvarkymo sistemos infrastruktūra bei teikiamomis paslaugomis, asmenims rekomenduojama susipažinti su viešai prieinamomis (www.sratc.lt/asmens-duomenu-apsauga/) Įstaigos Asmens duomenų tvarkymo taisyklėmis.
 • APP aikštelių darbo laikas:

               II–V 9.00–18.00 val.
               VI    9.00–17.00 val. 
               Pietų pertrauka: 13.00–13.45 val.

               Nedirba pirmadieniais, sekmadieniais ir švenčių dienomis

      

       Atliekos priimamos tik išrūšiuotos!

       Atliekos priimamos tik iš gyventojų (fizinių asmenų).

       Daugiau informacijos Tel.: 8 671 07371,  www.sratc.lt

 

       Primename, kad tokia pati tvarka galioja ir kituose VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ atliekų priėmimo vietose:

 • Didelio gabarito atliekų priėmimo aikštelėse (DGASA)
 • Žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėse (ŽAKA)
 • Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne
Paskutinį kartą redaguota: 2020-10-29

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

 • info@sratc.lt
 • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.