Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2017 05 11 Šiauliuose vyks „Žaliosios olimpiados“ pusfinalis

Kovo mėnesį prasidėjusi Žalioji olimpiada šūkiu „Maži darbai – dideliems pokyčiams“ kviečia Lietuvos švietimo įstaigas keisti savo bendruomenės požiūrį į vartojimą, rūšiavimą ir antrinį atliekų panaudojimą. Projekto iniciatoriai taip siekia netradiciškai ugdyti Lietuvos moksleivių ekologinį sąmoningumą, formuoti palankias aplinkai vertybių nuostatas.

Prasideda antrasis olimpiados turas

Visą balandžio mėnesį mokyklų bendruomenės taupė resursus, mokėsi tinkamai tvarkyti atliekas, jas rūšiuoti ir perdirbti mokyklos viduje ar perduoti atliekų tvarkytojams. Kūrybiškiausios, aktyviausios mokyklos pateko į antrąjį olimpiados etapą – pusfinalį.  Gegužės mėnesį skirtinguose miestuose vyks 9 pusfinaliai, kurių metu komandos iš 82 mokyklų kovos dėl kelialapio į finalą ir pagrindinio konkurso prizo – kelionės į Vokietiją.

Kiekviename pusfinalyje laimėjusi komanda pateks į olimpiados finalą, kuris vyks 2017 m. spalio mėnesį Vilniuje. Taip pat iš visų pusfinalių dalyvių bus renkama papildoma, 10-oji finale dalyvausianti komanda, o dar 2 komandos kelialapius į finalą turės progą laimėti atlikdamos papildomą vasaros kūrybinę užduotį.

Pusfinalyje Šiauliuose – 9 komandos

Vienas iš pirmųjų pusfinalių vyks gegužės 17 d. 11–14 val. Šiaulių universiteto bibliotekoje (Vytauto g. 84, Šiauliai). Pusfinalyje žais 9 mišrios komandos, sudarytos iš 8–11 klasių moksleivių. Komandų nariai, vedami kapitono, atsakinės į linksmus ir įdomiai pateiktus klausimus, vykdys praktines užduotis, susijusias su atliekų rūšiavimu ir resursų taupymu. Moksleivių žinias ir išradingumą vertins kompetentinga komisija.

Šiauliuose rungsis Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos, Panevėžio r. Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos, Pasvalio Svalios pagrindinės mokyklos, Pasvalio r. Pumpėnų ir Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės Bitės gimnazijų, Šiaulių r. Voveriškių, Aukštelkės, Kuršėnų Pavenčių mokyklų ir Joniškio žemės ūkio mokyklos komandos.

Olimpiados metu taip pat veiks kūrybinės dirbtuvės, kuriose iš antrinių žaliavų bus galima pasigaminti palaikymo komandų atributiką. Organizatoriai kviečia atvykti į renginį palaikyti savo komandas. Registruotis galima elektroniniu paštu olimpiada@ztl.lt, elektroninio laiško pavadinime prašoma nurodyti: Registracija į pusfinalį Šiauliuose.

Rezultatai stebina

Organizatoriai prisipažino, kad, pradėjus registraciją į Žaliąją olimpiadą, buvo neramu – renginio idėja visai nauja, buvo neaišku, ar mokyklos susidomės šia iniciatyva. Tačiau pirmojo etapo rezultatai pradžiugino ir nustebino – per mėnesį mokykloms pavyko išrūšiuoti beveik 40 000 kg atliekų, iš jų antrą kartą panaudota apie 6 000 kg. Daugiausia mokyklose susikaupė popieriaus atliekų, jų išrūšiuota net 28 116 kg.

„Šie skaičiai kelia nuostabą ir rodo, kiek atliekų per mėnesį gali atsidurti sąvartynuose, jei yra nerūšiuojamos. Iš konkurse dalyvavusių 28 tūkstančių moksleivių kiekvienas išrūšiavo po 1,4 kg atliekų, o bendras kiekis – milžiniškas. Žalioji olimpiada akivaizdžiai įrodė, jog kiekvieno mūsų indėlis yra svarbus, o mažas darbas lygus didžiuliam pokyčiui“ – tvirtina olimpiadą organizuojančios viešosios įstaigos „Žaliasis taškas“ atstovė Gerda Vainoriūtė.

Šiais metais organizatorių tikslas buvo padėti pamatą mokyklų elgsenos pokyčio pradžiai. Šis darbas pavyko puikiai – dauguma mokyklų žada dirbti ir toliau, nepriklausomai, ar pateks į finalą, ar ne. Tai parodo, jog jų tikslas jau nebėra tik prizas, o darnus mokyklos ir gamtos gyvenimas.

Konkursą organizuoja VšĮ „Žaliasis taškas“ ir VšĮ „RV Agentūra“. UAB „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ džiaugiasi galėdamas prisidėti organizuojant olimpiados pusfinalį.

Daugiau informacijos: www.zaliasistaskas.lt

Facebook: Žaliasis taškas, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras

 

ŠRATC inf. 

Paskutinį kartą redaguota: 2017-05-11

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.