Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2017 06 22 Ekskursija į sąvartyną – geriausias paskatinimas rūšiuoti atliekas

Birželio 20 d. Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne apsilankė Šiaulių jaunųjų technikų stoties vasaros stovyklą lankantys vaikai ir juos lydintys suaugusieji.

Autobusui su ekskursijos dalyviais važiuojant sąvartyno teritorija, ekskursijos gidė – Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro ekologė Inga Grigaliūnienė pasakojo, kaip formuojamas sąvartynas. Vaikai stebėjosi, kad per 10 metų iš į sąvartyną vežamų atliekų susiformavo didžiulis kalnas.

Ekskursijos pabaigoje vaikai apžiūrėjo mechaninio biologinio apdorojimo įrenginius. Šių įrenginių tikslas – atskirti biologiškai skaidžias atliekas nuo mišrių komunalinių atliekų ir atitinkamai jas apdoroti. Prieš tai vaikams buvo išdalintos vienkartinės apsauginės kaukės, apsaugančios nuo nemalonių atliekų kvapų.

Ekskursantai įsitikino, kad nemažą dalį surenkamų atliekų vis dar sudaro neišrūšiuotos antrinės žaliavos – plastikas, stiklas, popierius, kartonas. Didžioji dauguma ekskursantų rūšiuoja, tad jie stebėjosi, kad dar didelė dalis žmonių nesupranta, jog rūšiuodami prisidedame prie to, kad kuo daugiau atliekų būtų ne užkasama sąvartynuose, o būtų perdirbamos.

 

ŠRATC inf. ir nuotr.

  

 

 

Paskutinį kartą redaguota: 2017-06-22

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.