Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2017 08 10 Mitas subliuško: mažoje erdvėje rūšiuoti galima ir visai nesudėtinga

Videoklipe paprastai ir žaismingai parodoma, kad vadovaudamiesi vienu ar kitu stereotipu, iš tiesų tik bandome pateisinti savo neveikimą. Nuo pastangų rūšiuoti namuose susidarančių atliekų kiekis nesikeičia ir tikrai nedidėja, tiesiog išsidalina į kelias talpas. Pasitelkiant kūrybiškumą, visos su pakuočių atliekų laikymu susijusios problemos lengvai išsisprendžia.

Šiuolaikinėse virtuvėse į baldus paprastai jau būna integruotos atliekų rūšiavimo talpos, kurios yra patogios, kompaktiškos ir higieniškos. Tačiau jeigu įsirenginėdami virtuvę nepagalvojote apie rūšiavimo talpas, arba jeigu virtuvė yra labai maža ir tam nepritaikyta, tai ne bėda – susikurkite savo rūšiavimo priemones, kurios būtų ne tik patogios ir pritaikytos jūsų erdvei, bet ir puoštų namų interjerą. Jums tereikia susirasti dvi patogias talpas – tai gali būti nenaudojami kibirai, senos kartoninės dėžes, pintinės ar pan., kurios, kūrybiškai atnaujintos, gali virsti puikiomis pakuočių rūšiavimui skirtomis talpomis.

Dar paprastesnis sprendimo būdas – vietoj vienos didelės buitinėms atliekoms skirtos talpos įsigyti dvi mažas: į vieną dėti perdirbti tinkamas pakuočių atliekas, o į kitą – buityje susidarančias mišrias atliekas. Taip pat galima šalia jau esančios šiukšlių dėžės „apgyvendinti“ plastikinį maišelį iš prekybos centro, į kurį taip pat keliautų išrūšiuotos pakuočių atliekos, kurios, maišelį nunešus prie rūšiavimo konteinerių, turėtų būti išskirstytos. Stiklines pakuotes reikia mesti į stiklo atliekų konteinerį, suspaustas plastikines, metalo ir tetrapak pakuotes – į plastikui skirtą konteinerį, išlankstytas popierines ir kartonines pakuotes, laikraščius, žurnalus – į popieriui ir kartonui skirtą konteinerį.

Išrūšiuotas pakuočių atliekas galima laikyti ir kitose namų erdvėse, pavyzdžiui, balkone, rūsyje ar tamsiajame kambarėlyje. Gerai paieškojus, tikrai atsiras laisvas kampelis. Taip pat reikia nepamiršti išlankstyti tuščias pakuotes arba jas suspausti, kad užimtų kuo mažiau vietos, taip pat nekaupti didelių kiekių – nereikės ir daug erdvės.

Baimė dėl vietos rūšiuoti atliekas yra smarkiai perdėta, tad, pradėjus rūšiuoti, neapgristos nuostatos akimirksniu išsisklaidys.

Socialinės-aplinkosauginės kampanijos, kurios šūkis „Prisijunk prie rūšiuojančios ir galvojančios bendruomenės!“ tikslas – keisti vartotojų požiūrį į atliekų rūšiavimą ir tvarkymą, paneigti visuomenėje įsigalėjusius mitus ir paskatinti aktyvesnį pakuočių atliekų rūšiavimą.

Kampaniją organizuoja VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“. Kampaniją palaiko radijo stotis „ZIP FM“.

 

PTO ir ŠRATC inf.

Paskutinį kartą redaguota: 2017-10-17

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.