Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2017 11 14 Seminare aptarti didelių gabaritų atliekų tvarkymo klausimai

Lapkričio 9 d. Šiaulių valstybinės kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto II rūmuose vyko seminaras, kuriame kalbėta apie didelių gabaritų atliekų tvarkymą ir situaciją Šiaulių mieste.  

Renginį organizavo Statybos ir aplinkos  inžinerijos katedra pagal Šiaulių miesto aplinkosauginio švietimo projektą „Švietimo priemonių taikymas priimant darnius sprendimus aplinkai“. Šis seminaras – baigiamasis projekto etapas.

Sveikinimo žodį tarė Statybos ir aplinkos inžinerijos katedros vedėja Editai Mockienė. Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro ekologė Inga Grigaliūnienė seminaro dalyvius išsamiai supažindino su didelių gabaritų atliekų tvarkymu. Ekologė pristatė atliekų tvarkymo Šiaulių regione sistemą, nurodė didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių Šiaulių mieste ir rajone vietas, akcentavo, kad žmonės privalo rūšiuoti atliekas, jeigu nori gyventi švaresnėje aplinkoje.

Aplinkos apsaugos studijų programos II kurso studentė Gabrielė Matijošiūtė pristatė didelių gabaritų atliekų tvarkymo situaciją Šiaulių mieste. Studentų atlikto tyrimo duomenys parodė, kad Šiaulių miesto gyventojai per mažai žino apie didelių gabaritų atliekas. Kaip tik todėl buvo sukurti ir išleisti lankstinukai apie didelių gabaritų atliekas Šiaulių mieste, jie šiauliečiams dalyti birželio 5 d. minint Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną.

Projektu siekta kuo daugiau žmonių įtraukti į veiklą, prisidedančią prie gamtos saugojimo. Tinkamas atliekų rūšiavimas, perdirbimas ir antrinis panaudojimas – tai nauda ir aplinkai, ir ekonomikai.

 

Parengta pagal Šiaulių valstybinės kolegijos inf.

ŠRATC archyvo nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2017-11-14

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.