Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2017 11 21 Europos atliekų mažinimo savaitės proga – ekskursija sąvartyne

Lapkričio 18–26 dienomis Lietuvoje vyksta Europos atliekų mažinimo savaitė. Ši tarptautinė akcija organizuojama daugumoje ES šalių, tarp jų ir Lietuvoje.

Lapkričio 18 d. Europos atliekų mažinimo savaitės proga Šiaulių nepavojingų atliekų sąvartyne apsilankė Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos 2–4 klasių moksleivių grupė su mokytojomis. Gimnazistai apžiūrėjo griežtus Europos standartus atitinkantį sąvartyną ir Mechaninio biologinio apdorojimo gamyklą, įsitikino, kad Šiaulių regione atliekos tvarkomos šiuolaikiškai.

Lapkričio 16 d. sąvartyne lankėsi Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos 5–10 klasių moksleivių ir mokytojų grupė, lapkričio 17 d. – Šiaulių „Saulės“ pradinės mokyklos ketvirtokai su savo mokytojomis. Ekskursijas vedęs Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyno vadovas Tomas Bielskis, kalbėdamasis su moksleiviais, akcentavo, kad svarbu ne tik atsakingai rūšiuoti, bet ir mažinti atliekų kiekį, saikingai vartoti.

Europos atliekų mažinimo savaitės, kuri organizuojama kasmet lapkričio mėnesį, pagrindinis tikslas – skatinti visuomenę tausiai naudoti išteklius, siekti, kad susidarytų kuo mažiau atliekų, daiktus naudoti pakartotinai ar prailginti jų naudojimo laiką. Renginių metu jų dalyviai susipažįsta su pagrindinėmis atliekų susidarymo ir tvarkymo problemomis, ieško galimybių mažinti susidarančių atliekų kiekį, tinkamai tvarkyti jau susidariusias atliekas, keičiasi idėjomis apie antrinį jų panaudojimą.

Šiemetinių Europos atliekų mažinimo savaitės metu daugiausia dėmesio numatoma skirti antriniam daiktų panaudojimui. Šių metų šūkis – „Suteik naują gyvenimą”. Akcijai skirtus renginius organizuos savivaldybės, valstybės institucijos, privačios įmonės, švietimo įstaigos, bendruomenės, pavieniai žmonės.

Lietuvoje šiuos renginius koordinuoja Aplinkos ministerija. Šiemet dalyvauti akcijoje, kaip sakė ministerijos Atliekų departamento vyriausioji specialistė Lina Valintėlė, užsiregistravo 120 šalies įmonių, įstaigų ir organizacijų. 19 iš jų renginius organizuos tarptautiniu mastu. Savaitės dalyviai yra suplanavę arti 400 renginių. Tai didžiausias tokių renginių skaičius per pastaruosius trejus metus, kai prie Europos atliekų mažinimo savaitės akcijos prisijungė ir Lietuva.

LR Aplinkos ministerijos ir ŠRATC inf.

ŠRATC archyvo nuotr.              

Paskutinį kartą redaguota: 2017-11-21

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.