Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2018 03 02 Akcijos „Kaminukas“ rezultatai: pažeidimų daugiau nei pernai

Baigėsi daugiau kaip pusantro mėnesio trukusi akcija „Kaminukas“. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojai nuo sausio 12 d. iki kovo 1 d. surengė beveik 50 reidų ir išaiškino 29 aplinkosauginius pažeidimus. Rezultatai liūdina, nes pažeidimų nustatyta daugiau nei prieš metus, tiesa, ne visi jie susiję su atliekų deginimu.

Akcijos „Kaminukas“ metu aplinkosaugininkai Šiaulių regione patikrino daugiau kaip 100 ūkio subjektų ir beveik 100 fizinių asmenų. Nustatyta 14 atvejų, kai įmonės ir asmenys atliekas naudojo kaip kurą ir 15 atvejų, kai buvo pažeisti kiti aplinkosauginiai reikalavimai, taip pat daugiausiai susiję su atliekų tvarkymu ir apskaita. Daugiausiai atliekų deginimo atvejų nustatyta Akmenės rajone – 4, po tris – Joniškio ir Šiaulių rajonuose, vienas – Pakruojo rajone. 

Statistika rodo, kad atliekų deginimo atvejų po truputį mažėja, tačiau žmonės ir įmonės vis dar nepaiso aplinkosauginių reikalavimų. Pernai per akciją „Kaminukas“ Šiaulių regione buvo nustatyti 24 pažeidimai, užpernai – 40.  Ne visi žino, kad, eksploatuojant katilus tiek buityje, tiek įmonėse, galima naudoti tik kurą. Atliekas deginti griežtai draudžiama. Deja, pasitaiko atvejų, kai kaip kuras naudojama dažyta ir kitaip apdirbta mediena, baldų gamybos atliekos, seni langai, laminuota plokštė. Nustatyta atvejų, kai buvo deginamos pakuotės, plastikas ir netgi naudoti tepalai.

Tikrinant kieto kuro katilus, pro aplinkosaugininkų akis nepraslydo ir kiti pažeidimai. Nustatyti keli atvejai, kuomet buvo neteisėtai ardomos eksploatuoti netinkamos transporto priemonės. Automobilius neteisėtai ardantys asmenys neturėjo jokių veiklą patvirtinančių dokumentų, nors vykdantiems šią veiklą privaloma turėti taršos leidimus. Pažeidėjams surašyti protokolai ir bus taikomos administracinės baudos.

Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK 235 str. 4d.) už ūkinės ar kitokios veiklos vykdymą, objektų naudojimą neturint Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatyme ar kituose aplinkos apsaugą ar gamtos išteklių naudojimą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatyto leidimo, užtraukia baudą asmenims nuo 300 iki 560 eurų, juridinių asmenų vadovams – nuo 900 iki 1700 eurų ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1150 eurų. Taip pat pažeidėjams įteikti privalomi nurodymai nutraukti neteisėtą veiklą ir susidariusias atliekas perduoti atliekų tvarkytojams.

Nors akcija „Kaminukas“ ir baigiasi, tačiau aplinkosaugininkai ir toliau stebės kaminus, tikrins, ar įmonės nedegina atliekų. Gyventojai, įtariantys, kad jų kaimynystėje deginamos atliekos, apie tai gali pranešti į artimiausią aplinkos apsaugos agentūrą arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

 

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento ir ŠRATC inf.

ŠRATC archyvo nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2018-03-02

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.