Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2018 03 19 Pristatantys atliekas privalės pildyti naujos formos deklaracijas

Atsižvelgiant į tai, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. pradėjo veikti Vieninga gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinė sistema (GPAIS) ir siekiant, kad minėtoje sistemoje suvesti duomenys būtų tikslūs ir nesidubliuotų, VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ keičia atliekų iš juridinių asmenų priėmimo deklaracijas.

Priėmimo deklaracijoje prašome pažymėti:

  1. „Atliekų tvarkytojas“, jei šių atliekų siuntėjas yra atliekų tvarkytojas, kuris vykdo atliekų tvarkymo apskaitą.
  2. „Atliekų darytojas, vykdantis susidarymo apskaitą“, jei atliekų siuntėjas yra atliekų darytojas, kuris vykdo atliekų susidarymo apskaitą.
  3. „Atliekų darytojas“, jei  atliekų siuntėjas nevykdo atliekų susidarymo apskaitos.

Pirmu ir antru numeriu žymimi atliekų siuntėjai prieš vežant atliekas privalo GPAIS parengti atliekų vežimo lydraštį ir į atliekų priėmimo deklaraciją įrašyti lydraščio numerį. Lydraštyje turi būti nurodyti planuojamų perduoti atliekų kodai ir pavadinimai, atliekų gavėjas, vežėjas ir kita lydraštyje privaloma informacija. 

Trečiu numeriu žymimi atliekų siuntėjai pildo tik atliekų priėmimo deklaraciją, lydraštį formuoja VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“.

Prašome pasitikslinti, ar Atliekų tvarkytojų valstybės registre planuojamoms vežti atliekoms turite įsiregistravę vežimo veiklą (S2).

Atkreipiame dėmesį, kad gamybos ar kitos ūkinės veiklos procese susidariusios atliekos į VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ eksploatuojamus objektus nebebus priimamos, jei nebus sudarytos sutartys tarp atliekų siuntėjo ir VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“.

 

Paskutinį kartą redaguota: 2018-03-19

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.