Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2018 04 18 Keletas pavasarinio tvarkymosi taisyklių – kur kokias atliekas dėti?

Įsibėgėjus pavasarinių talkų ir visuotinio švarinimosi metui, gyventojai klausia, kaip tinkamai tvarkyti atliekas: kur dėti sugrėbtus lapus, nugenėtas šakas, nebenaudojamas padangas ir kitus nebereikalingus daiktus.

Ką reikėtų įsidėmėti?

* Į mišrių komunalinių atliekų konteinerius (ir šalia konteinerių) draudžiama mesti / pilti: žemės gruntą, žaliąsias atliekas, statybos ir griovimo atliekas, skystas, degančias, karštas, pavojingąsias atliekas, chemines medžiagas, elektroninę įrangą, padangas, pakuočių atliekas.

* Surinktas žaliąsias atliekas (žolę, lapus, nugenėtas šakas) reikia dėti į žaliųjų atliekų konteinerius ar kitas žaliosioms atliekoms skirtas priemones. Daugiabučių gyventojai, namų bendrijos turi kreiptis į savo rajono atliekų vežėją dėl priemonės žaliosioms atliekoms suteikimo ir jos ištuštinimo. Žaliąsias (bioskaidžias) atliekas – šakas, lapus, žolę, velėną, daržo atliekas – gyventojai gali nemokamai vežti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles, jų adresus rasite čia. Turintiems galimybę rekomenduojame patiems kompostuoti ir pasigaminti naudingų natūralių trąšų.

* Naudotas padangas nemokamai galima palikti keičiant jas automobilių remonto įmonėje. Padangas parduodanti įmonė taip pat privalo iš kliento nemokamai priimti nebereikalingas padangas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jų atiduodama tiek, kiek perkama. Taip pat kiekvienas gyventojas į Šiaulių regione esančias didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles (DGASA) ir atliekų priėmimo punktus (APP) per metus nemokamai gali pristatyti 4 naudoti nebetinkamas padangas. Padangomis galima atsikratyti ir tuomet, kai apvažiavimo būdu iš gyventojų renkamos didelių gabaritų atliekos (grafikai).

* Nebenaudojami baldai, buitinė technika, buitinio remonto, medienos, tekstilės, elektronikos, pavojingos atliekos ir antrinės žaliavos iš gyventojų nemokamai priimamos DGASA ir APP. Gyventojai į atliekų priėmimo vietas privalo atvežti jau išrūšiuotas atliekas arba vietoje išrūšiuoti ir sukrauti į atitinkamus konteinerius. Vienas gyventojas per metus gali nemokamai atvežti: 4 lengvojo automobilio padangas, iki 0,5 m³ arba 640 kg buitinio remonto ir smulkių statybų bei griovimo, vykdomų ūkio būdu (be statinių projektų, suderintų Aplinkos ministerijos nustatyta tvarka) atliekų. Detali informacija apie galimas atvežti atliekas yra pateikta prie įvažiavimo į atliekų surinkimo vietas ir čia (DGASA, APP).

 * Pakuočių atliekų negalima mesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius, jas būtina rūšiuoti. Neretai žmonės vis dar atsisako rūšiuoti vien dėl to, kad nežino, kaip tai teisingai daryti. Primename, kad stiklinės pakuočių atliekos turi keliauti į stiklo konteinerį, popieriaus ir kartono pakuočių atliekos, makulatūra (laikraščiai, žurnalai, skrajutės) – į popieriaus konteinerį, o visos kitos pakuočių atliekos – į plastikui skirtą konteinerį. Tai reiškia, kad metalinės pakuočių atliekos (konservų dėžutės, aliuminio skardinės, metaliniai dangteliai), pakeliai nuo ledų, traškučių, gėrimų pakuotės („Tetrapak“) turi būti metamos į plastikinėms pakuočių atliekoms skirtus konteinerius.

 

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro inf.

momtastic.com nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2018-04-18

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.