Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2018 05 03 Šiauliuose vyks antrosios nacionalinės „Žaliosios olimpiados“ pusfinalis

Gegužės 4 d., 11–14 val. Šiaulių universiteto bibliotekoje (Vytauto g. 84, Šiauliai) vyks nacionalinės „Žaliosios olimpiados“ pusfinalis, kuriame dalyvaus Panevėžio ir Šiaulių regionų komandos, tarp jų – Šiaulių Didždvario gimnazijos, Radviliškio rajono Baisogalos gimnazijos ir VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos komandos.

Tikslas – ugdyti ekologinį sąmoningumą

Kovo mėnesį prasidėjusi antroji nacionalinė Žalioji olimpiada šūkiu „Maži darbai – dideliems pokyčiams“ kviečia Lietuvos švietimo įstaigas keisti savo bendruomenės požiūrį į vartojimą, rūšiavimą ir antrinį atliekų panaudojimą. Projekto iniciatoriai taip siekia netradiciškai ugdyti Lietuvos moksleivių ekologinį sąmoningumą, formuoti palankias aplinkai vertybių nuostatas. Organizatoriai – VšĮ „Žaliasis taškas“ ir VšĮ „RV Agentūra“.

VšĮ „RV Agentūra“ vadovė Vaida Griškevičienė pasakoja, jog olimpiada pirmiausia siekiama ugdyti Lietuvos moksleivių ekologinį sąmoningumą: „Mūsų didžiausias tikslas – moksleivius supažindinti su vartojimo ir gamtos tausojimo procesais, parodyti sąsajas, kurios mūsų veiksmus jungia su pasiektais rezultatais. Norime, kad jaunuoliai suprastų, jog ne kas kitas, o jie patys daro įtaką aplinkai, tad olimpiadoje jų lauks ne tik protinės, bet ir praktinės užduotys. Jomis gilinsime žinias aplinkos apsaugos, resursų taupymo, atliekų rūšiavimo ir vartojimo mažinimo srityse, o svarbiausia – pritaikysime jas mokyklos gyvenime“.

Olimpiadą sudaro trys etapai – pirmajame užsiregistravusios švietimo įstaigos gavo praktinę resursų taupymo užduotį. Geriausius rezultatus parodžiusios mokyklos pateko į antrąjį etapą, kuriame mokyklų komandos susitinka smagiuose pusfinaliuose. Trečiasis etapas – spalio mėnesį Vilniuje vyksiantis finalas. Jo metu bus išaiškintos trys sumaniausios, apsukriausios ir daugiausiai žinių sukaupusios komandos prizininkės, kurios džiaugsis rėmėjų įsteigtais prizais, o komanda nugalėtoja laimės kelionę į Europos šalį, perims trofėjinę taurę ir taps kitų metų olimpiados ambasadore.

Pirmosios olimpiados rezultatai įkvepia

Praėjusių metų „Žaliojoje olimpiadoje“ dalyvauti panoro daugiau nei 250 mokyklų, kuriose mokosi 8–11 klasių moksleiviai. VšĮ „Žaliasis taškas“ marketingo ir komunikacijos vadovė Simona Rasalė džiaugiasi dalyvių atsiliepimais: „Sulaukėme ne vieno atvejo, kai mokytojai rašydavo, jog olimpiada padėjo žengti lemtingą žingsnį, pakeitusį mokyklos gyvenimą. Vaikai, pajutę azartą, į resursų taupymo užduotis įtraukdavo visą bendruomenę – mokytojus, administraciją, ūkio dalies darbuotojus. Išrūšiuoti atliekų kiekiai ir sutaupyti ištekliai rodo, kad nors ir nedidelis kiekvieno mūsų indėlis yra svarbus, o mažas darbas, pridėtas prie kitų mažų darbų, lygus dideliam pokyčiui“.

Pirmojo etapo metu, per mėnesį mokykloms pavyko išrūšiuoti beveik 40 000 kg atliekų, iš konkurse dalyvavusių 28 tūkstančių moksleivių kiekvienas išrūšiavo po 1,4 kg atliekų. Iš jų antrą kartą panaudota apie 6 000 kg.

Daugiau apie „Žaliąją olimpiadą“: https://www.facebook.com/pg/ZaliojiOlimpiada/photos/?ref=page_internal.

 

VšĮ „Žaliasis taškas“ ir ŠRATC inf.

 

 

Paskutinį kartą redaguota: 2018-05-03

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.