Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2018 05 04 Regiono vaikų darželiams išdalyta 140 pasakų knygų apie atliekų tvarkymą

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro akcija PASAKŲ KNYGA „KONTIS IR TVARKIUS“ – LOPŠELIAMS-DARŽELIAMS, prasidėjusi praėjusių metų rugsėjo 1 d., baigėsi. Akcijos tikslas – ikimokyklinio amžiaus vaikams skiepyti atsakingą požiūrį į aplinką, atliekų rūšiavimą, skiepyti suvokimą, kad rūšiuoti yra ne tik prasminga, bet ir smagu, o išmokti rūšiuoti visiškai nesunku.

Akcijos idėja

2017 m. Aplinkos ministerijos užsakymu vykdyta reprezentatyvi šalies gyventojų apklausa parodė, kad tik 42 proc. rūšiuoja visas atliekas. Tiesa, mažėja gyventojų, teigiančių, kad atliekų rūšiavimas jiems visiškai nerūpi. 57 proc. apklaustųjų mano, kad, siekiant skatinti rūšiuoti, reikia skleisti daugiau informacijos apie atliekų rūšiavimą ir jo naudą.

Kaip tik 2017 m. išleista pasakų knyga apie rūšiavimą „Kontis ir Tvarkius“, kurios leidimą rėmė Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacija. Knygoje vaikams suprantamai ir įtaigiai pasakojama, kaip tvarkyti atliekas, rūšiuoti ir atsakingai vartoti. „Kontis ir Tvarkius“ anaiptol nėra knyga apie atliekas. Ji, kaip ir dauguma knygų, yra apie žmones ir jų santykius, šįkart – apie jų santykius su savo daiktais.

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro kolektyvas nusprendė nupirkti ir padovanoti knygų viso regiono lopšeliams-darželiams. Nutarta, kad dar prasmingiau ne perduoti dovanojamas knygas, bet apsilankyti lopšeliuose-darželiuose, susitikti su vaikais, pasikalbėti su jais apie rūpinimąsi aplinka, atliekų tvarkymą, rūšiavimą, pasimokyti rūšiuoti. Tad knygų dovanojimas virto didele daugiau kaip pusmetį trukusia akcija.

Aplankyti visi regiono lopšeliai-darželiai

Akcijos metu aplankyta 70 Akmenės, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio, Šiaulių rajonų ir Šiaulių miesto lopšelių-darželių ir kitų priešmokyklinio ugdymo įstaigų, kuriose grupėms, kurias lanko priešmokyklinio amžiaus vaikai, išdalyta 140 knygų. Be to, vaikams buvo dalijami atšvaitai su užrašu „Aš rūšiuoju“, stalo žaidimai apie rūšiavimą, auklėtojoms įteikta lankstinukų apie rūšiavimą ir atliekų tvarkymą, vaikų tėveliams skirta informacinė medžiaga.

Darželiuose su vaikais kalbėtasi apie atliekų tvarkymą, rūšiavimą, žaidimo forma mokytasi rūšiuoti, aiškintasi, kaip atskirti, į kokį konteinerį dėti tam tikrą pakuočių atlieką. Mažieji yra ne tik smalsūs, norintys viską žinoti, bet ir nuoširdūs, jie dalijosi savo patirtimi, nebijojo klausti, todėl susitikimai su vaikais tapo nuoširdžiais pasikalbėjimais apie mus supančią aplinką ir visų mūsų atsakomybę už švarią aplinką. Informacija apie akciją skelbta Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro Facebook paskyroje su rubrika AKCIJA: PASAKŲ KNYGA „KONTIS IR TVARKIUS“ – LOPŠELIAMS-DARŽELIAMS, ŠRATC ir Šiaulių regiono savivaldybių tinklalapiuose, informaciniame portale www.etaplius.lt ir kitur.

Skirta I vieta

Praėjusių metų lapkričio 9 d. Vilniuje, parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykusio didžiausio pakuočių sektoriaus renginyje VšĮ „Šiaulių regiono atliekų centrui“ už akciją „KONTIS IR TVARKIUS lopšeliams-darželiams“ skirta I vieta konkurso „Pakuočių sektoriaus lyderiai 2017“ kategorijoje „Gyventojus rūšiuoti paskatinusi iniciatyva“. 

ŠRATC dėkoja visų lopšelių-darželių ir kitų įstaigų vadovams ir darbuotojams, sudariusiems galimybę susitikti su vaikais, padėjusiems vykdyti akciją.

 

 

 

 

 

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro inf. ir nuotr.

 

Paskutinį kartą redaguota: 2018-05-04

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.