Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2018 06 14 Aplinkai neabejingų Regionų apygardos administracinio teismo Šiaulių rūmų darbuotojų ekskursija

       
         Šiaulių regiono MBA veikia nuo 2016 metų. Juose surenkamos ir tvarkomos atliekos iš Akmenės rajono, Joniškio rajono, Kelmės rajono, Pakruojo rajono, Radviliškio rajono, Šiaulių rajono ir Šiaulių miesto. Ekskursijos dalyviai buvo supažindinti su pagrindine Šiaulių MBA įrenginių paskirtimi: iš mišrių komunalinių atliekų srauto atskirti biologiškai skaidžias atliekas bei antrines žaliavas (popierius, stiklas, plastmasė, metalo likučiai) tinkamas perdirbimui ir netinkamas perdirbimui, tačiau turinčias energetinę vertę. Ekskursantai sužinojo kur naudojamas kompostas gaunamas iš biologiškai skaidžių atliekų. Dalyviams buvo parodyta kur nukeliauja atliekos, kurių niekaip  nebegalima panaudoti; supažindinta su sąvartyne esančiomis keturiomis sekcijomis, kurių paskirtis saugiai patalpinti atliekas, parodytos dvi pilnai užpildytos sekcijos, trečioji kuri šiuo metu pildomi ir parodyta ketvirtoji, kur planuojama atliekas kaupti ateityje. Parodyta filtrato surinkimo sistema. Paaiškinta kaip surenkamos ir kur panaudojamos sąvartyne susidariusios biodujos. Supažindinta su dvinare rinkliava už atliekų tvarkymą sistema, kuri reikalinga atliekų surinkimo, sutvarkymo sąnaudoms padengti, bei jos kainodarai keliamus tikslus – solidarumo, proporcingumo, sąnaudų susigrąžinimo principais ir principu ,,teršėjas moka“. Ekskursijos metu teismo rūmų atstovai domėjosi, kaip teisingai rūšiuoti atliekas, apie planuojamus vykdyti projektus, galimybėmis pristatyti didelių gabaritų atliekas, kur nukeliauja pavojingos atliekos ir kt. klausimais. Ekskursiją pravedė Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro pavaduotojas Petras Žaltauskas.
 

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro inf. ir nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2019-02-11

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.