Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2018 09 20 Talkina Ginkūnai


Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC) rugsėjo 15 d. dalyvavo fondo ,,Dinozauras“ organizuotame renginyje ,,Talkina Ginkūnai“. Renginio tikslas – suburti Ginkūnų bendruomenę Ginkūnų skvero tvarkymui ir pasidalinti žiniomis apie atliekų rūšiavimą bei tvarkymą.
 
Siekiant sudominti bendruomenės gyventojus, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras kvietė juos sudalyvauti viktorinoje, kurioje už teisingus atsakymus buvo dalinami prizai. Dalyviams sudėtingiausi pasirodė klausimai, susiję su teisingu langų stiklo ir panaudotų vienkartinių nosinaičių rūšiavimu. Lengviausias klausimas pasirodė apie plastiko ilgaamžiškumą. Geriausiai į klausimus atsakę asmenys buvo apdovanoti puodeliais su ŠRATC logotipais arba užrašų knygelėmis iš perdirbto popieriaus. Vienas viktorinos dalyvis prisipažino, kad teisingai atsakė į klausimą apie langų stiklo rūšiavimą tik todėl, kad neseniai jam nebuvo ištuštintas stiklo atliekų konteineris dėl neteisingai išrūšiuotų atliekų. Siekiant mažinti taršą plastiko atliekomis, dalyviams, kuriems ne taip gerai sekėsi viktorinoje, ŠRATC prisiminimui įteikė medžiaginius maišelius.
 
Mažiausiems talkos dalyviams buvo pravesta trumpa paskaita apie atliekų rūšiavimą ir  padovanoti žaidimai šia tema. Tikimės, kad kartu su tėveliais žaisdami žaidimą, jaunieji Ginkūnų bendruomenės gyventojai ne tik praleis puikų laiką su šeima, bet ir sužinos, kas yra laikoma tinkamu rūšiavimu.
 
Dauguma viktorinos dalyvių teigė, jog savo namuose atliekas rūšiuoja. Tikimės pratęsime draugystę su šio fondo iniciatoriais bei dalyviais ir kitą susitikimą surengsime Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne. Nors be dovanų neliko nei vienas, didžiausia dovana – įgytos žinios, po kurių gyventojai keičia savo rūšiavimo įpročius teisinga linkme.
 
                         
 
  
  
  
Paskutinį kartą redaguota: 2019-02-11

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.