Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2018 09 26 Šiaulių miesto daugiabučių namų pirmininkų susirinkimas!

 

Rugsėjo 25 d. Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centre įvyko Šiaulių miesto daugiabučių namų pirmininkų susirinkimas, kurio metu kalbėta apie ES ir Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto lėšomis finansuojamo projekto „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šiaulių regione“ tikslus, veiklas ir kitus aktualius klausimus. Informuota, kad projektotikslas – tobulinti Šiaulių regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos infrastruktūrą, sukuriant ir išplečiant komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo, paruošimo naudoti pakartotinai pajėgumus, informuojant visuomenę atliekų prevencijos ir tvarkymo klausimais. Atsižvelgiant į tai, Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje prie daugiabučių namų bus įrengtos 289 pusiau požeminės konteinerių stovėjimo aikštelės. Vaizdinėmis priemonėmis pirmininkams parodyta, kaip preliminariai atrodys naujieji pusiau požeminiai konteineriai.
 
Po projekto pristatymo, pirmininkai domėjosi vietų, kur stovės naujosios konteinerių aikštelės parinkimu ir galimybėmis, esant poreikiui,  numatytas vietas keisti. Daugiabučių namų atstovams buvo paaiškinta, kad parenkant preliminarias konteinerių stovėjimo vietas, buvo atsižvelgta į keliamus reikalavimus, vieta derinta su daugiabučių namų administratoriais/pirmininkais. Susirinkusiesiems paaiškinta, kad projektavimo metu paaiškėjus, jog numatytose vietose konteinerinių aikštelių įrengti negalima dėl požeminių komunikacijų, naujos vietos parinkimo galimybė būtų svarstoma su gyventojais. Susirinkime taipogi aptartos naujųjų konteinerių rakinimo galimybės. Pirmininkai domėjosi, kaip naujųjų konteinerių įrengimas spręs sklindančių kvapų problemą. Paaiškinta, kad dėl to, jog naujieji konteineriai bus įrengti po žeme, blogas kvapas turėtų sumažėti. Pirmininkams buvo išaiškinta, jog šių aikštelių įrengimas, rinkliavos kainos dydžiui, įtakos neturės. Aptartos ateities galimybės įrengti konteineriuose daviklius, pagal kuriuos būtų matomas konteinerio tūrio užpildymas.
 
Kita tema, kuri buvo aptarta, tai netinkamas atliekų šalinimas prie konteinerių. Dialogo būdu buvo ieškoma geriausio sprendimo dėl susidariusios problemos Šiaulių mieste. Nutarta paruošti ir išdalinti daugiabučių bendrijų pirmininkams informacinę medžiagą apie baudas, kurios bus taikomos už netinkamą atliekų atsikratymą. Pirmininkams išdalinta informacija apie didelio gabarito atliekų surinkimą. Pasidomėta, ar visi pirmininkai turi žaliųjų atliekų surinkimo maišus.
 
Susirinkime dalyvavo 10 daugiabučių namų pirmininkų, Šiaulių miesto savivaldybės atstovas, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro darbuotojai. Tokio pobūdžio susirinkimus nutarta organizuoti ateityje.

   

   

Paskutinį kartą redaguota: 2019-02-11

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.