Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2018 12 11 Patikrinimas Pakruojo r. Rozalimo miestelyje

 

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras(ŠRATC) nepertraukiamai vykdo žmonių rūšiavimo įpročių stebėseną ir kontrolę. 2018 m. gruodžio 7 d. toks patikrinimas vykdytas Pakruojo r. Rozalimo miestelyje, kuriame patikrinti 61 mišrių komunalinių atliekų konteineris ir 58 antrinių (popieriaus/plastiko) žaliavų konteineriai. Nustatyti 7 pažeidimai mišrių komunalinių atliekų konteineriuose ir 2 pažeidimai pakuotės atliekų konteineriuose. Gyventojų rūšiavimo patikrinimai yra vykdomi, tą pačią dieną, kai vyksta atliekų surinkimas.

ŠRATC tokius patikrinimus atlieka atliekų tvarkymo konsultantas Aleksandras Šmidtas, vykdantis tokius patikrinimus daugiau nei 2 metus. Vieno patikrinimo metu, priklausomai nuo vietovės, yra patikrinama nuo 50 iki 200 konteinerių ir randama nuo 5 iki 20 pažeidimų. Dažniausiai gyventojų daromos klaidos, tai mišrių komunalinių atliekų konteineriuose atsiduriantys plastiko gaminiai ar stiklas; pakuotės ir antrinių žaliavų konteineriuose atsiduria panaudotas tualetinis popierius ar tekstilės gaminys. Stiklo konteineriuose dažniausia klaida – langų stiklas, kuris turi būti pristatomas į atliekų priėmimo aikšteles. Įmonių patikrinimų metu, pastebėta, kad mažose įmonėse dažnu atveju į mišrių komunalinių atliekų konteinerius yra metami plastiko gaminiai, o didžiosios įmonės gali pasigirti pavyzdiniu rūšiavimu.

  

Keisčiausia rūšiavimo klaida, kurią atliekų tvarkymo specialistas prisiminė, tai gyvulio mėšlas atsidūręs mišrių komunalinių atliekų  konteineryje. Taip pat Aleksandras pastebėjo, kad tam tikrose probleminėse nerūšiavimo vietovėse, skiriant daugiau dėmesio rūšiavimo kontrolei, gyventojai po kurio laiko suprato savo klaidas ir pradėjo atliekas rūšiuoti tinkamai. Tačiau gyventojai, ant kurių konteinerių yra užklijuojami netinkamo rūšiavimo lipdukai ir iš kurių konteineriai nėra išpilami, reaguoja dažniausiai agresyviai ir su įvairiais grąsinimais. 

  

Norime priminti, kad Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro tikslas vykdant šiuos patikrinimus yra ne bausti gyventojus, o atkreipti dėmesį į rūšiavimo klaidas ir tų klaidų vengimą ateityje! Nepamirškite, kad rūšiuodami taupome gamtos išteklius, mažiname sąvartynų didėjimą, prisidedame prie globalinio atšilimo problemos mažinimo.

 

Paskutinį kartą redaguota: 2019-02-11

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.