Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2019 01 18 Susitikimas su Radviliškio miesto gyventojais, pristatant projektą „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šiaulių regione“

2019 m. sausio 15 d. įvyko susitikimas su Radviliškio miesto daugiabučių namų pirmininkais ir miesto gyventojais, kurio metu buvo pristatytas VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ (toliau – ŠRATC) ir Šiaulių regiono savivaldybių bendrai įgyvendinamą projektą „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šiaulių regione“. Susitikimo dalyviams pristatyta, koks yra įgyvendinamo projekto  tikslas, kokie nustatyti uždaviniai ir kokios konkrečios veiklos bus įgyvendinamos, akcentuotas atliekų tvarkymo prioritetų eiliškumas. Informuota apie Radviliškio rajone planuojamas įrengti naujas bendro naudojimo pusiau požeminių ir antžeminių konteinerių aikšteles bei jose numatomų įrengti konteinerių technines charakteristikas. Po projekto pristatymo daugiabučių namų pirmininkai ir kiti aktyvūs miesto piliečiai domėjosi konkrečiomis vietomis, kur bus įrengtos aikštelės, jų parinkimu ir galimybėmis, esant poreikiui,  numatytas vietas keisti. Susirinkusiesiems paaiškinta, kad projektavimo metu paaiškėjus, jog numatytose vietose konteinerinių aikštelių įrengti negalima dėl požeminių komunikacijų būtų svarstoma su seniūnais bei derinama su daugiabučių namų pirmininkais naujos vietos parinkimo galimybė. Gyventojus taip pat domino klausimai, susiję su projekto finansavimu, vykdytais viešaisiais pirkimais, naujai įrengtų aikštelių ir pastatytų konteinerių priežiūra garantinio laikotarpio metu ir jam pasibaigus.
 
Susitikime dalyvavo ir pusiau požeminių konteinerių aikštelių rangovo UAB „VSA Vilnius“ atstovas Edvardas Talačka, kuris vaizdinėmis priemonėmis pristatė numatomas įrengti aikšteles ir jose stovėsiančius konteinerius, modernaus atliekų tvarkymo privalumus ir teikiamą naudą.
 
Po projekto pristatymo gyventojai pasisakė ir kėlė klausimus bendromis atliekų tvarkymo  temomis. Domėtasi atsakomybės, švaros aplink konteinerius klausimais, atsakinėta ir į sodų bendrijoms rūpimus klausimus. Trumpai paaiškinta mokestinė sistema. Gyventojų paprašyta būti pilietiškais, pastebėjusių, kad atliekos yra šalinamos netinkamai, informuoti apie tai ŠRATC.
  
Susitikime dalyvavo apie 50 miesto gyventojų, „VSA Vilnius“ atstovas, Radviliškio miesto savivaldybės atstovas ir ŠRATC darbuotojai.
   
 
   
 
Paskutinį kartą redaguota: 2019-02-11

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.