Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2019 01 24 Šiaulių miesto sodų bendrijų pirmininkų susitikimas

2019 m. sausio 21 d. ŠRATC patalpose įvyko Šiaulių miesto sodų bendrijų pirmininkų susitikimas. Susirinkimą pradėjo ŠRATC atstovai, kurie pristatė susitikimo tikslą- stiklo pakuočių konteinerių išdalinimą sodų bendrijų gyventojams. Susitikimo pradžioje susirinkusiems primintas Atliekų tvarkymo įstatymas, kuriame skelbiama, kad atliekų turėtojai privalo rūšiuoti atliekas jų susidarymo vietoje. Be kita ko, sodų bendrijų pirmininkams paaiškinta, kad bendri atliekų konteineriai(varpeliai), kurie yra sodų bendrijose, žiemos sezono metu gali būti pašalinti, kadangi žiemos sezonu nevykdoma sodininkystės veikla ir neturėtų susidaryti atliekų.
 
Į pirmininkus kreipėsi susitikime dalyvavę UAB ,,Švarinta“ atstovai, kurie prašė sodų bendrijų pirmininkų pagalbos išdalinant konteinerius. Informavo, kad Šiaulių miesto savivaldybė ir UAB ,,Švarinta“ įsigijo 854 konteinerius, siekdami įgyvendinti atliekų tvarkymo įstatyme straipsnyje įtvirtintas nuostatas. Dauguma susirinkime dalyvavusių pirmininkų sutiko prisidėti prie konteinerio dalinimo, tačiau išreiškė pastabą, kad su jais būtų iš anksto sutarta dėl laiko.
 
Po stiklo pakuočių dalinimo klausimų, pereita prie atliekų tvarkymo aktualių klausimų. Pirmininkai domėjosi, ar jiems bus įrenginėjamos pusiau požeminės konteinerių aikštelės, ŠRATC direktorė J. Šalkauskienė informavo, kad Šiaulių miesto sodų bendrijos į projekto apimtis neįeina, tačiau ateityje, jei atsirastų finansinės galimybės, šios aikštelės galėtų būti įrenginėjamos ir sodų bendrijose. Pirmininkai išreiškė nepasitenkinimą, kad tenka stumti konteinerius prie kelio ir klausė, ar yra galimybė, kad aptarnaujantis transportas galėtų privažiuot arčiau. Tačiau paaiškinta, kad dėl techninių automobilio parametrų ir siauro kelio ruožo kol kas nėra įmanoma. Dėl kitų problemų, kurias patiria dėl netinkamo atliekų surinkimo paslaugos suteikimo , kaip pvz. konteinerių nepastatymas į vietą po išpylimo, grafiko nesilaikymo, pan., kiekvieną kartą paprašyta informuoti ŠRATC el.paštu ar paskambinti.
 
Dėl skundo, kad atliekos dažnu atveju į jų konteinerius patenka iš pravažiuojančių automobilių, pasidžiaugta sodų bendrijos ,,Pumpuras“ pirmininkės priimtu sprendimu įsirengti kameras, kurios išsprendė ne tik netvarką prie konteinerių, bet ir padėjo nustatyti ne vieną pažeidėją.
 
  
 
Dėkojame pirmininkams už dalyvavimą.
Paskutinį kartą redaguota: 2019-02-11

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.