Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2019 03 21 Žemės diena

Pasaulyje kasmet kovo 20 dieną švenčiama žemės diena. Tai proga kiekvienam iš mūsų tą dieną pagalvoti, ką galime nuveikti žemės labui.
 
Šiemet Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras prisidėjo prie Šiaulių kultūros centro organizuojamo renginio ir organizavo sporto akciją „(Pa)naudok ir sportuok“. Treniruotė, kurios metu buvo sportuojama padangų pagalba, pravedė sporto  instruktorė Jurga Mikelionienė. Treniruotėje dalyvavo daugiau nei 70 Šiaulių miesto moksleivių. Akcijos tikslas parodyti, kad daiktai, tapę atliekomis, ne visad gali keliauti į sąvartyną, o gali būti pritaikomi kitais tikslais ir dar ilgą laiką naudojami. Bendradarbiaujant su Šiaulių miesto botanikos sodu, šventės dalyviai buvo vaišinami žolelių arbata, kuri buvo išpilstyta į vienkartinius puodelius, kurie yra kompostuojami. Taip skatinama gyventojus atsisakyti vienkartinių plastikinių puodelių švenčių metu ir naudoti ekologišką gamtos neteršiančią produkciją. Šventės metu mažiausiems dalyviams buvo dovanojamos VšĮ ,,Gamtos ateitis“ sukurtos mokomosios knygos atliekų rūšiavimo tema.
Bendradarbiaujant su Šiaulių miesto aplinkos apsaugos departamento atstovais, departamente vykdytas žemės dienos minėjimas. Dainų mokyklos moksleiviams pasakota apie atliekų rūšiavimą. Jos metu moksleiviai supažindinti su rūšiavimo svarba, nerūšiavimo pasekmėmis, žinių įtvirtinimui žaista viktorinoje, o pedagogams išdalinti VšĮ ,,Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ sukurti kryžiažodžiai.
 
Kovo 21 dieną lankytasi Naujosios Akmenės lopšelio darželio ,,Atžalynas“ Žvaigždutės skyriuje. Renginio metu su vyresniųjų grupių auklėtiniais buvo kalbama apie tai, kaip svarbu yra rūšiuoti, kokius gamtinius išteklius taupome tai darydami. Žaista viktorinoje, kurios pagalba mokiniai mokėsi teisingo atliekų rūšiavimo
 
  
 
    
 
 
 
  
Paskutinį kartą redaguota: 2019-03-21

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.