Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2019 05 03 Apsilankymas Šiaulių m. įmonėje ''Diab"

Balandžio 30 d. VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ darbuotojai lankėsi Šiaulių mieste esančioje įmonėje UAB ,,Diab“, kurioje su įmonės darbuotojais diskutavo atliekų tvarkymo tema. 

Diskusiją pirmiausia pradėjome supažindindami UAB „Diab“ darbuotojus su ŠRATC infrastruktūra ir mums tenkančiomis atsakomybėmis bei kodėl svarbu yra atliekas rūšiuoti jų susidarymo vietoje. Taip pat  pateikti faktai apie atliekų rūšiavimo naudą. Kalbėta apie vis dar esantį neteisingą įsitikinimą, kad gyventojų išrūšiuotos antrinės žaliavos keliauja į sąvartyną. Supažindinta su žiedinės ekonomikos keliamais tikslais atliekų tvarkymo sistemai ir trumpai aptartas žiedinės ekonomikos modelis. Susitikimo metu supažindinta su įgyvendinamu projektu „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šiaulių regione“, parodyta, kaip atrodys naujieji pusiau požeminiai konteineriai ir juose būsiančios atliekų kaupyklos. Informuota apie projekto apimtyje numatytą įrengti daiktų keitimosi vietą, kurioje gyventojų pristatyti nebenaudojami daiktai turės galimybę atrasti naujus šeimininkus. Diskutuota ką kartų galime padaryti, kad nebeliktų netvarkos prie konteinerių.

Susitikimo pabaigoje pasidžiaugėme ŠRATC darbuotojų  sukurtomis ir pasiteisinusiomis atliekų kiekį mažinančiomis iniciatyvomis: maisto atliekų kompostavimu ir knygų mainų punktu ir pakvietėme UAB „Diab“ prisijungti kartu prie šių iniciatyvų. Taip pat pakvietėme apsilankyti Šiaulių regiono komunalinių atliekų mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose bei Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne ir savo akimis pamatyti, kaip juose vyksta atliekų tvarkymas.

Džiaugiamės, kad yra tokių įmonių, kurioms rūpi atsakingas požiūris į atliekų tvarkymą, kad jos nori ne tik  šviestis aplinkosaugos srityje, bet ir keisti savo kasdieninius įpročius į aplinkai palankius. Jei pageidaujate diskusijos savo įmonėje ir Jūs, tuomet susisiekite su mumis info@sratc.lt

 

 

Paskutinį kartą redaguota: 2019-05-03

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.