Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2019 07 01 Leiskis į iššūkių kupiną nuotykį ,,Vasara be plastiko"!

Nacionalinė „Žalioji olimpiada“– tai VšĮ „Žaliasis taškas“ ir aplinkosauginės iniciatyvos "Kita forma" organizuojamas projektas, kuriuo siekiama netradiciškai ugdyti Lietuvos moksleivių  ekologinį sąmoningumą – perteikti ekologijos ir aplinkosaugos žinias, formuoti ilgalaikius    įpročius, ypatingą reikšmę teikiant teisingam atliekų tvarkymui, racionaliam resursų naudojimui, aplinkos kokybės gerinimui bei gamtos saugojimui.

 

Projekto tikslas – ne tik suteikti teorines žinias pasiruošimo olimpiadai metu, bet ir skatinti nuolatinę, tęstinę aplinkosaugos idėjų sklaidą, jų įgyvendinimą bei pritaikymą kasdieniniame gyvenime, paverčiant idėjas praktiniais darbais, o darbus – įpročiais. 

Todėl „Žaliosios olimpiados“ organizatorių komanda kviečia mokyklų bendruomenes, mokytojus ir mokinius raginti savo šeimas ir kviesti draugus prisijungti prie aplinkos kokybės gerinimo ir priimti vasaros iššūkį: „Vasara be plastiko“!

Jei kada nors esate bandę rytais anksčiau keltis, bėgioti ar laikytis dietos, tai tikrai suprasite, koks sunkus darbas gali būti naujo įpročio įgijimas. Iš tiesų įprotis yra daug daugiau nei tiesiog elgesys – tai dalis to, kas mes esame. Mokslininkai apskaičiavo vidurkį dienų, reikalingų suformuoti naują įprotį, kuriam atlikti nebereikėtų valios pastangų – ir tai vidutiniškai 66 dienos! Tad norime pakviesti mokyklų bendruomenes, mokytojus, mokinius su šeimomis vasaros atostogų metu pradėti formuoti švaresnės bei draugiškesnės gamtai gyvensenos įprotį, mažinant plastiko naudojimą!

 

Vasara – šiltasis metų laikas, kai ypatingai dažnai važiuojame į gamtą. Ruošdamiesi į piknikus, parduotuvėse perkame maisto produktus, kuriuos dedame į plastikinius pirkinių maišus, lengvindami susitvarkymo procesą naudojame vienkartinius indus bei įrankius, kuriuos panaudoję vos keletą minučių išmetame. Saulėtas ir šiltas metų laikas verčia mus gerti daugiau vandens, šaltos kavos bei sulčių kokteilių, kurie paprastai būna patiekiami vienkartiniuose plastikiniuose buteliukuose, puodeliuose, stiklinėse ir be abejo papuošti plastikiniu šiaudeliu.  Ir nors vasara suteikia mums daug gerų emocijų ir smagios veiklos, tačiau tuo pačiu jos metu sukuriama ir daugiau plastiko pakuočių atliekų, toli gražu nepadedančių gamtos saugojimui.

 

2018 m. sausio 16 d. Europos komisijos išplatintame pranešime teigiama, kad  kasmet europiečiai išmeta 25 mln. tonų plastiko atliekų ir tik mažiau nei 30 proc. jų surenkama perdirbti. Visame pasaulyje plastikas sudaro 85 proc. paplūdimių šiukšlių. Plastikas atsiduria net žmonių plaučiuose ir lėkštėse – ore, vandenyje ir maiste esančių mikroplastikų poveikis sveikatai kol kas dar nežinomas.

 

„Vasara be plastiko“ iššūkio įgyvendinimo metu kviečiame mažinti šių plastikinių daiktų vartojimą, pakeičiant juos daugkartinio naudojimo alternatyvomis:

 

  • Plastikinius pirkinių maišelius pakeičiant daugkartiniais medžiaginiais pirkinių maišeliais;
  • Vienkartinius kavos bei sulčių kokteilių puodelius pakeičiant daugkartiniais puodeliais,
  • Plastikinius šiaudelius  pakeičiant daugkartiniais arba visai jų atsisakant;
  • Vienkartinius vandens buteliukus keičiant  daugkartinėmis gertuvėmis;
  • Vienkartines lėkštes keičiant daugkartinėmis, kasdien naudojamomis namuose

arba draugiškesnėmis gamtai;

  • Vienkartinius įrankius keičiant daugkartiniais.

Iššūkio trukmė: birželio 15 d. – rugsėjo 15 d.

(viso 92 dienos).

 

 

 

Iššūkio tikslinės grupės:

Lietuvos šeimos, pasirengusios keisti savo įpročius, siekiant mažinti plastikinių produktų naudojimą artimoje aplinkoje à dėl pagrindinio prizo – savaitgalio šeimai (iki 5 asmenų) viename iš Lietuvos kurortų.

 

Rezultatas: Iššūkio metu fiksuosime rezultatus-  „sutaupytų“ išvengtų arba kitaip tariant nesusidariusių plastikinių pakuočių atliekų kiekį,  nurodant iššūkio laiką, mažiausias galimas iššūkio terminas yra 66 dienos.

 

 

„Maži darbai – dideliems pokyčiams!“ Kiekvieno iš mūsų įdėtos pastangos mažinti susidarančias atliekas – didelė dovana gamtai ir patiems sau! Todėl džiaukimės vasara atsakingai ir draugiškai, nepamiršdami gamtos!

 

 

Paskutinį kartą redaguota: 2019-07-01

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.