Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2019 07 17 Su vaikais – apie rūšiavimo svarbą

 
Su vaikais – apie rūšiavimo svarbą
Monika Šarnienė, viešosios įstaigos ,,Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ (ŠRATC) specialistė, prisipažįsta pradėjusi rūšiuoti tik būdama studentė. ,,Vilniaus Gedimino technikos universitete studijavau aplinkos inžineriją, tada ir supratau, kad tai labai svarbu. Todėl savo dukrytes, kurioms dabar 6 ir 8, rūšiuoti mokau nuo mažens“.
Specialistė sako, kad vaikus išmokyti rūšiuoti namuose susidarančias atliekas nesunku, tik patys tėvai turi rodyti pavyzdį. Be to, svarbu vaikams aiškinti, kad rūšiuodami jie prisideda prie gamtos išsaugojimo.
 
Vasaros susitikimai
M. Šarnienė kartu su kolegomis iš ŠRATC, patyrusiais aplinkosaugos konsultantais, gegužės–birželio mėnesiais Šiaulių regiono ugdymo įstaigose rengė nemokamus edukacinius užsiėmimus. Specialistai apsilankė 18-oje Akmenės, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio, Šiaulių rajono ir Šiaulių miesto lopšelių-darželių, mokyklų, stovyklų, susitiko su beveik 1000 vaikų nuo 6 iki 16 m.
Susitikimuose su vaikais buvo kalbamasi ir apie rūšiavimo naudą, ir apie žalą, kurią gamtai darome neatsakingai elgdamiesi su atliekomis. Taip pat buvo aptariama, kaip galima mažinti atliekų kiekį ir kaip kūrybingai panaudoti nebereikalingus daiktus.
Pasak M. Šarnienės, vaikai aktyviai uždavinėjo klausimus, pasakojo, ką jie patys žino ir kaip atliekos tvarkomos jų namuose. Po pokalbio mažesnieji buvo kviečiami pažaisti žaidimą, kurio tikslas – taisyklingai išrūšiuoti atliekas. Vyresnieji savo žinias galėjo pasitikrinti atsakydami į viktorinos klausimus.
Kiekvienas susitikimo dalyvis gavo dovanėlių – po medžiaginį pirkinių maišelį, atšvaitą ar užrašinę. Dovanų parūpino Šiaulių miesto savivaldybė ir Lietuvoje veikiančios pakuočių tvarkymo organizacijos ,,Gamtos ateitis“, ,,Pakuočių tvarkymo organizacija“, „Žaliasis taškas“.
 
Svarbu – pavyzdys
Pasak M. Šarnienės, vaikų požiūris į aplinkosaugą, rūšiavimą pirmiausiai priklauso nuo tėvų skiepijamų vertybių ir įpročių. Didelę įtaką vaikams daro ir mokytojai. „Jei auklėtoja ar mokytoja pati aktyviai rūšiuoja ir domisi aplinosauga, tokį pat požiūrį perduoda ir savo auklėtiniams, ir tai iš karto matosi – kai paprašai pakelti rankas tuos, kurie namuose rūšiuoja atliekas, pakyla ir mokytojos, ir vaikų rankos, – pasakoja specialistė.
Ji pastebėjo, kad kalbantis apie neatsakingo žmogaus elgesio poveikį gamtai, vaikams didelį įspūdį daro vaizdai. „Vaikams labai patinka gyvūnai, – sako M. Šarnienė. – Parodžius nuotraukų, kuriose – dėl gamtos taršos nukentėję gyvūnai, vaikai labai susirūpina. Tada jiems akivaizdu, kodėl nerūšiuojamos atliekos kelia didžiulę grėsmę gamtai. Tikiu, kad šiems vaikams rūpintis aplinka taps savaime suprantamu dalyku.“
Vasaros susitikimai tęsiasi – ŠRATC specialistai iki vasaros pabaigos rengs edukacinius užsiėmimus šiauliečiams, atostogaujantiems Kanes arenos vaikų stovykloje.
 
    

     

ŠRATC informacija

Parengė Sigita Inčiūrienė

Paskutinį kartą redaguota: 2019-07-17

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.