Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2019 07 26 Eksursija ,,Pamatyk savo akimis, išgirsk savo ausimis"

2019-07-24 VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ smalsius, žingeidžius ir besirūpinančius atliekų tvarkymu Šiaulių regiono gyventojams kvietė į ekskursiją Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne. Ekskursijos tikslas – parodyti gyventojams, kaip tvarkomos atliekos sąvartyne, kodėl svarbu atliekas rūšiuoti, didinti gyventojų ekologinį sąmoningumą atliekų tvarkymo srityje bei sugriauti mitą, jog atliekos iš antrinių žaliavų konteinerių patenka į sąvartyną.

  

Ekskursijos iniciatorius VšĮ ,,Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ atliekų tvarkymo tarnybos vadovas Tomas Bielskis dalyviams papasakojo apie atliekų tvarkymo būdus, veikiančią regione komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūrą, apie sąvartyno įrengimo poreikį, ypatumus, informavo, kiek Lietuvoje yra veikiančių sąvartynų ir kokie reikalavimai jiems taikomi.
Išklausę informacijos apie sąvartyno teritorijoje vykdomą veiklą ir vykstančius procesus, ekskursantai buvo pakviesti savo akimis pamatyti (juk ne veltui Lietuvių patarlė sako, geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti) atliekų, patekusių į nepavojingų atliekų sąvartyną, tvarkymo kelią: kaip veikia mechaninio-biologinio apdorojimo įrenginiai, kaip vyksta techninio komposto gamyba, kaip atrodo pats sąvartynas ir kokios atliekos jame laidojamos.
  
Ekskursijos metu su gyventojais diskutuota apie teisingą atliekų rūšiavimą ir kodėl tai yra svarbu, paaiškinti atliekų tvarkymo prioritetai, informuota apie į sąvartyną patenkančių atliekų kiekius per metus. Dalyviai buvo aktyvūs ir uždavinėjo aktualius klausimus, susijusius su atliekų rūšiavimu, atliekų tvarkymo sistema. Už norą žinoti, suprasti ir keistis, ekskursijos dalyviams buvo įteiktos ŠRATC simbolinės atminimo dovanėlės.
  
VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ specialistus džiugina, kad daugėja gyventojų, besidominančių aplinkosauginiu švietimu ir besirūpinančiu aplinka, kurioje gyvena. Tai rodo visuomenės norą būti darnios aplinkos dalimi.
Tokias ekskursijas VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ planuoja organizuoti ir ateityje. Norinčius iš arčiau pamatyti, kokie procesai vyksta sąvartyne, kviečiame registruotis el. paštu info@sratc.lt.
Paskutinį kartą redaguota: 2019-07-26

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.