Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2019 09 09 Susitikimas sodų bendrijoje ,,Margiai"

Lietuvių liaudės išmintis sako „Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti“  todėl 2019-09-05 Sodų bendrijoje ,,Margiai“ įvyko susitikimas su  pirmininku Laimonu Keru ir VšĮ ,,Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ (ŠRATC) vadovais. Susitikimo tikslas - pakalbėti apie galimas atliekų surinkimo ir tvarkymo problemas, su kuriomis dažnai susiduria sodų bendrijos ir susitarti dėl tolimesnio bendradarbiavimo.
 
Susitikimo metu iš pirmininko buvo sulaukta kritikos dėl prasto atliekų vežėjų darbo, mažo gyventojų informuotumo įvairiais atliekų tvarkymo klausimais, tvarkos šalia konteinerių neužtikrinimo ir kitų pastabų. Kiekvienas rūpimas klausimas buvo aptartas ir abiejų pusių išsamiai išdiskutuotas.
 
 

Su pirmininku kalbėta ne tik apie ŠRATC atsakomybes, bet ir apie gyventojų daromus nusižengimus, kuomet gyventojų atliekų  tvarkymo taisyklių nesilaikymas apsunkina tinkamą atliekų surinkėjų darbą. Kadangi viena dažniausių problemų, su kuria susiduria bendrija, yra didelių gabaritų atliekų surinkimas apvažiavimo būdu.  Gyventojai į atliekų surinkimo vietą atneša ne tik didelių gabaritų atliekas, bet ir statybines ar net pavojingas atliekas, kurios nėra surenkamos kartu su didelio gabarito atliekomis. Susitarta, kad bendrijos teritorijoje esančioje skelbimų lentoje pakartotinai bus iškabinti informacinius lipdukus apie tai, kas yra surenkama, kuomet yra vykdomas didelių gabaritų atliekų surinkimas apvažiavimo būdu. 

Pirmininkui suteikta informacija apie naujai pradėjusią veikti sutartį „Šiaulių miesto savivaldybės komunalinių atliekų surinkimo ir transportavimo į jų apdorojimo vietas (įrenginius) paslaugų teikimas“ ir jos naujoves. Supažindinta, kaip veikia įmonės ,,Ecoservice projektai“ mobili programėlė, kuri, nuskaičius konteinerio identifikavimo kodą, suteikia naudotojui informaciją apie atliekų surinkimo grafikus, konteinerio priklausymą nekilnojamojo turto objektui bei pateikiama naudinga informacija apie atliekų tvarkymą (mobiliąją programėlę galima parsisiųsti per Google play ar APP store, programėlės pavadinimas „Ecoservice“). Papildomai paaiškinta apie nuo šiol gyvenamosios paskirties objekte gyvenantiems gyventojams kartą metuose galimu pasinaudoti individualiu didelių gabaritų atliekų išvežimu iš namų.

Konteinerio identifikacijos kodas

Atliekų tvarkyme yra svarbi kolektyvinė atsakomybė, todėl tikimės, jog šis susitikimas bus  konstruktyvaus bendradarbiavimo pradžia, o bendrijos teritorijoje veikiančios kameros ir informacijos dalinimasis leis užtikrinti tvarką prie konteinerių.

Paskutinį kartą redaguota: 2019-09-09

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.