Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2019 09 10 Šiaulių miesto naujoji atliekų surinkimo paslaugų sutartis

Naujoji atliekų surinkimo paslaugų sutartis

Šiaulių mieste nuo 2019-09-01 pradėtos teikti komunalinių atliekų surinkimo paslaugos pagal naują Šiaulių miesto savivaldybės komunalinių atliekų surinkimo ir transportavimo į jų apdorojimo vietas (įrenginius) paslaugų teikimo sutartį. Paslaugų teikėjas yra viešąjį konkursą laimėjusi įmonė UAB ,,Ecoservice projektai“, su kuria sutartis pasirašyta keturių metų laikotarpiui, numačius galimybę sutartį pratęsti dar trims metams.

Sklandesnis atliekų surinkimo paslaugų teikimas

Nuo šiol Šiaulių miesto gatvėmis važiuoja šiukšliavežiai, atitinkantys Euro 6 standartą. Juose įrengti vaizdo registratoriai padeda užtikrinti paslaugų kokybę, spręsti problemas ginčitinose situacijose. Gyventojai, turintys nusiskundimų dėl atliekų išvežimo, savo pretenzijas gali pateikti nemokamu tel. Nr. 8 800 53533 ne tik darbo metu nuo 8:00 iki 17:00, bet ir palikti žinutę atsakiklyje po darbo valandų. Tokiu būdu problemos bus sprendžiamos efektyviau.

Nauja paslauga

Šiaulių miesto gyventojai jau gali naudotis ir nauja paslauga: užsisakyti individualų didelių gabaritų atliekų išvežimą iš gyvenamosios paskirties objekto. Tokia paslauga gyventojai – vienas namų ūkis – gali pasinaudoti kartą per kalendorinius metus. Paslauga įvykdoma per 5 darbo dienas nuo užsakymo pateikimo ir yra nemokama. Šią paslaugą apima paslaugų teikėjo atvykimas prie užsakymą pateikusio atliekų turėtojo gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto objekto, atliekų pakrovimas į transporto priemonę iš atliekų laikymo/sukrovimo vietos, kurią netrukdomai gali pasiekti Paslaugos teikėjas paslaugos suteikimui, ir vietos, kurioje buvo sukrautos atliekos, sutvarkymą. Dėl paslaugos užsakymo reikia kreiptis į Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrą el. paštu info@sratc.lt arba telefonu 8 41 52 00 02.

Patogus informacijos pateikimas

Gyventojų patogumui jau veikia ir mobilioji programėlė/aplikacija, skirta išmaniesiems telefonams, planšetiniams kompiuteriams. Programėlėje, nuskaičius konteinerio identifikavimo kodą, gyventojai gali matyti tokius duomenis: informaciją apie komunalinių atliekų turėtoją aptarnaujančią įmonę; mišrių komunalinių (buitinių) ir biologiškai skaidžių (žaliųjų) atliekų surinkimo grafikus, konteinerio priklausymą nekilnojamojo turto objektui bei rasti naudingą informaciją apie atliekų tvarkymą. Mobiliąją programėlę gali parsisiųsti Google play arba APP Store paslaugos naudotojai, programėlės pavadinimas „Ecoservice“.

Be to, Šiaulių mieste, įgyvendinus projektą „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šiaulių regione“ bus įrengtos 289 naujos pusiau požeminės konteinerių aikštelės, pagerinsiančios miesto estetinį vaizdą. Į pusiau požeminius atliekų konteinerius naujasis paslaugos teikėjas įdiegs sensorinius daviklius, kurie leis matyti konteinerių užpildymo lygį, o tai  Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui suteiks galimybę ne tik stebėti ir analizuoti duomenis, bet ir nurodyti Paslaugos teikėjui (t.y UAB ,,Ecoservice projektai“), kada tikslinga tuštinti konteinerius.

Paskutinį kartą redaguota: 2019-09-10

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.