Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2019 09 18 Akcija ,,Gyventojai rūšiuoja: mitas ar tiesa?“

Gyventojai rūšiuoja: mitas ar tiesa?

   

Rugsėjo 17 d. prie Sevastopolio g. 13 namo, VšĮ ,,Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ vykdė akciją ,,Gyventojai rūšiuoja: mitas ar tiesa?“.  Akcijos metu ŠRATC darbuotojai tiesiogiai bendravo su gyventojais atliekų tvarkymo, rūšiavimo temomis bei išklausė gyventojų nuomonių apie atliekų tvarkymo sistemą. Gyventojai užsukę į ŠRATC palapinę dažniausiai domėjosi, ar reikia išplauti pakuotes prieš jas išmetant, kur teisinga išmesti pakuotes nuo pieno/sulčių (tetrapakus), kada bus įrengtos pusiau požeminės konteinerių aikštelės, kodėl atliekos supilamos į vieną automobilį, mokestine atliekų tvarkymo sistema bei kitais aktualiais klausimais.

  

 
Renginio metu gyventojai už teisingai atsakytus ŠRATC darbuotojų sugalvotus  klausimus gavo VšĮ ,,Gamtos ateitis“  įsteigtus prizus -daugkartinio naudojimo maišelius. Praeiviams taip pat buvo dalinama informacija apie teisingą atliekų rūšiavimą, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo infrastruktūrą bei nepavojingų atliekų sąvartyną.

  

Akcijos metu taip buvo  vykdoma atvira atliekų rūšiavimo pamoka, kurios metu susirinkusiems renginio dalyviams buvo parodytas daugiabučio gyventojų atsitiktinai parinktas mišrių komunalinių atliekų konteinerio turinys ir rankiniu būdu buvo rodoma, kurios atliekos yra tinkamai išmestos, o kurioms vieta rūšiuojamųjų atliekų konteineryje. Išpiltas mišrių komunalinių atliekų konteinerio turinys parodė, kad didžioji dalis atliekų šiame konteineryje buvo pakuočių ir antrinių žaliavų atliekos. 

  

Nors pirmosios akcijos ,,Gyventojai rūšiuoja: mitas ar tiesa?“ rezultatai nėra tokie, kokiais galėtų didžiuotis aplinką gerbiantys ir tausojantys piliečiai, tačiau tikimės jog praktinis pavyzdys ir tiesioginis bendravimas duos teigiamų rezultatų ateityje. 

Paskutinį kartą redaguota: 2019-09-18

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.