Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2020 01 06 Modernios konteinerių aikštelės jau ir Joniškio rajone

 
Joniškio r. savivaldybėje, įgyvendinus projektą „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šiaulių regione“ , išplėsta atliekų tvarkymo sistemos infrastruktūra įrengiant 24 pusiau požemines atliekų surinkimo konteinerių aikšteles ir pastatant 148 didesnės talpos konteinerius. Šios aikštelės pakeitė iki tol eksploatuotas 26 antžemines atliekų surinkimo konteinerių aikšteles, kuriose stovėjo mažesnės talpos 157 konteineriai. Kiekvienoje aikštelėje nuo šiol yra 6-7 konteineriai, skirti mišrioms komunalinėms ir rūšiuojamosioms (plastikų ir metalo, popieriaus ir kartono, stiklo, biologiškai skaidžių, tekstilės) atliekoms.
 
Dėl didesnės pusiau požeminių konteinerių talpos ir įrengimo specifikos jų neįmanoma stumdyti ar vartyti, iš jų taip pat sudėtinga ištraukti jau įmestas atliekas, o jų įrengimas po žeme leidžia sumažinti nemalonių kvapų problemą, kuri ypač aktuali tampa vasarą. Prie naujų pusiau požeminių konteinerių patogu privažiuoti žmonėms, turintiems judėjimo negalią.
 
„Ar miesto estetinis vaizdas pasikeis, priklauso tik nuo mūsų pačių“, – taip tvirtina viename iš Joniškio daugiabučių gyvenantis Antanas. Jis pastebi, kad daugelis jo kaimynų vis dar nerūšiuoja atliekų. Pašnekovas pasakojo, kad dėl atliekų rūšiavimo naudos neseniai diskutavo su kaimynu. Kaimynas nerūšiuoja atliekų, kadangi nemato prasmės. Jo nuomone, vis tiek visos atliekos galiausiai nukeliauja į tą patį sąvartyną. Prireikė ilgos diskusijos, kad kaimynas patikėtų, jog taip iš tiesų nėra ir suprastų, kodėl rūšiuoti verta. Antano nuomone, viskas priklauso nuo žmonių sąmoningumo: „Juk nepastatysi prie konteinerių policininkų. Daugelis tikrai žino, kad reikia rūšiuoti, kad negalima išmesti atliekų kur papuola, bet kažkodėl ne visiems tai rūpi, o paskui skundžiasi dėl per didelių mokesčių ar netvarkos, kurią ne kas kitas, o patys ir sukuriame“.
 
Pusiau požeminių konteinerinių aikštelių nauda pašnekovas įsitikino jau seniau, kuomet lankė Vilniuje gyvenantį sūnų: „Ir atrodo gražiai, ir dangčiai lengvai darinėjasi, kas man, kaip vyresnio amžiaus žmogui, ypač svarbu. Jei visi atliekas rūšiuotų, o didžiąsias atliekas vežtų į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles arba išneštų prie konteinerių tik pagal jų surinkimo grafiką, o ne kada papuola, tai mieste būtų švaru ir tvarkinga. Tikiu, kad su laiku taip ir bus“, – teigė pašnekovas.
 
Joniškio r. savivaldybės teritorijoje pusiau požeminių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių įrengimo darbus vykdė UAB „Strefa“, projekto priežiūros darbus – VšĮ ,,Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“.
Paskutinį kartą redaguota: 2020-01-06

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.