Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2020 06 03 Kur dėti seną asbestinę stogo dangą?

Kur dėti seną asbestinę stogo dangą?
 
Atšilus orams, pradedami vykdyti įvairūs lauko statybos ir remonto darbai, vienas tokių – stogų keitimas. Tačiau,  ar žinote, kaip nepakenkiant aplinkai tvarkyti seną asbestinę stogo dangą?
 
Asbesto gaminių negalima tiesiog išmesti į konteinerį
 
Asbestas yra pavojingas tuomet, kai yra skaidomas (laužant, ardant), kadangi jo skaidulos sklinda ore kaip asbesto dulkės. Netinkamoje vietoje paliktas irti asbestas sklinda dulkių pavidalu, o šioms nusėdus ant paviršiaus, gali patekti į  gyvūnų ar žmonių organizmus. Įkvėptos asbesto dulkės gali sukelti įvairias ligas. Dėl šių pavojingų asbesto savybių labai svarbu, kad šio tipo atliekos būtų tinkamai tvarkomos (utilizuojamos).
 
Kaip teisingai utilizuoti asbesto turinčias atliekas
 
Šiaulių regione veikiančiose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse (DGASA) iš vieno gyventojo (rinkliavos mokėtojo) per metus nemokamai priimama iki 15 asbestinio šiferio lapų. Pažymima, kad susmulkintas, subyrėjęs asbestinis šiferis priimamas tik supakuotas. Pristatant asbesto turinčias atliekas su savimi reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Šios atliekos priimamos tik iš gyventojų, na o Šiaulių regione veiklą vykdančios įmonės, turinčios šių atliekų ir norinčios jas utilizuoti, privalo sudaryti sutartis su VšĮ ,,Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“.
Atliekų priėmimo aikštelės, į kurias galima pristatyti asbesto turinčias atliekas:
 • Respublikos g. 84, Naujoji Akmenė;
 • Miško g. 6B, Ventos k., Ventos sen.,  Akmenės r. sav.;
 • Plento g. 4, Bariūnų k., Saugėlaukio sen., Joniškio r. sav.;
 • Rengių g. 41, Žvelgaičių k., Žagarės sen., Joniškio r. sav.
 • Raseinių g. 70 A, Kelmė;
 • Aleknaičių k., Lygumų sen., Pakruojo r. sav.;
 • Žironų k., Aukštelkių sen., Radviliškio r. sav.;
 • Baisogalos mstl., Baisogalos sen., Radviliškio r. sav.
 • Pailių g. 19 (Gytarių mikrorajone už Žemdirbių turgaus), Šiauliai;
 • J. Basanavičiaus g. 168 B (už buvusio Mėsos kombinato), Šiauliai;
 • Ventos g. 192, Kuršėnai, Šiaulių r. sav.;
Informaciją apie aikštelių darbo laiką ir tvarką galite rasti www.sratc.lt.
 
Didesnio asbesto atliekų kiekio sutvarkymas
 
Gyventojai, turintys didesnį asbesto atliekų kiekį, už nustatytą įkainį (vienos tonos atliekų priėmimo kaina yra 43,31 Eur su PVM) gali savo transportu pristatyti į Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyną, adresu Jurgeliškių k. 9, Šiaulių rajonas. Svarbu atliekas sukrauti taip, kad transportuojant atliekos nesklistų į aplinką ir nebūtų teršiama gamta. Atliekas pristatęs asmuo turi pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Už pristatytas atliekas reikia sumokėti vietoje. Atsiskaityti galima grynaisiais pinigais arba bankinėmis mokėjimo kortelėmis. Asbesto turinčias atliekas nurodytoje vietoje savo pajėgomis išsikrauna/išsipila atliekas pristatęs asmuo.
 
Informacija dalyvaujantiems asbestinių stogų dangos keitimo programoje
 
Norint likviduoti asbesto turinčių gaminių atliekas, susidariusias keičiant stogą, vadovaujantis Statybinių atliekų tvarkymo taisyklėmis,, Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymu, gyventojams su mokėjimo prašymu reikia pateikti pažymą iš įmonės, tvarkančios asbesto atliekas, apie asbesto turinčių gaminių atliekų pašalinimą.
Šioje programoje dalyvaujantiems asmenims, pristatant atliekas savo transportu į  Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyną, taip pat reikalinga pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Pridavus atliekas, išduodama sąskaita faktūra, kurią reikia apmokėti bankiniu pavedimu. Tik atlikus apmokėjimą, išduodama atliekų priėmimo deklaracija (pažyma) šiais būdais:
 • atvykus į Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyną, adresu Jurgeliškių k. 9, Šiaulių rajonas;
 • atvykus į VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“, adresu Pramonės g. 15-71, Šiauliai;
 • deklaraciją galima gauti paštu, programos dalyvio nurodytu adresu.
Išduotą atliekų  deklaraciją reikalinga pristatyti Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos. Daugiau informacijos apie dalyvavimą stogų keitimo programoje skelbiama: https://www.nma.lt/index.php/parama/lietuvos-kaimo-pletros-20142020-m-programa/priemoniu-sarasas/parama-asbestiniu-stogu-dangos-keitimui-2020-m/24488

 

 

Paskutinį kartą redaguota: 2020-06-04

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

 • info@sratc.lt
 • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.