Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2020 10 08 Laikydamiesi keliamų reikalavimų dėvėti apatinę veido dalį dengiančias kaukes, lengvai perduodame virusą netinkamai jomis (kaukėmis) atsikratydami

 Vis labiau virusui plintant Lietuvoje, gyventojai raginami būti atsakingesni: dėvėti apsaugines kaukes, laikytis bent vieno metro atstumo, vengti viešų vietų, stabdomi renginiai. Šiaulių bendrojo lavinimo mokyklose iki spalio 11 d. nuo 6 iki 12 klasių mokiniams įvestas nuotolinis mokymas. Kasdien užsikrėtusių žmonių skaičiai auga (praėjusios paros duomenimis, sergančiųjų koronavirusu Šiaulių apskrityje yra 641, iš jų 288 – Šiaulių mieste, 92 – Šiaulių rajone). Žmonės su nerimu laukia antrosios viruso  Covid-19 bangos.

Nerūpestingai išmestos apsisaugojimo priemonės gali virsti nauju Covid -19 viruso plitimo židiniu

Stebint COVID-19 viruso plitimo tendencijas, pastebima vis daugiau atvejų, kai nėra atsekamas viruso plitimo kelias. Tik daliai žmonių pasireiškia intensyvūs simptomai, o likusi dalis net neįtaria, kad serga, nes nejaučia jokių simptomų, neturėjo nustatyto tiesioginio kontakto su sergančiu asmeniu. Ir daugelis net nesusimąsto, kad virusą galime perduoti ne tik per orą ar prisiliesdami prie paviršių, o tiesiog neatsakingai atsikratydami panaudotomis vienkartinėmis kaukėmis ar pirštinėmis. Miestuose vis dažniau tenka pastebėti viešuose vietose ant žemės numestas panaudotas vienkartines kaukes ar laisvai besiplaikstančias atviruose atliekų konteineriuose. Žmonės nesusimąsto, kaip lengvai virusas gali pasklisti. Pasak Apsaugos ministerijos, aktyvus virusas ant paviršių išlieka iki 3 parų, t. y. 72 valandas. Tad, jei žmogus šiai dienai jaučiasi sveikas, o panaudotas vienkartines kaukes išmeta atvirai ir nerūpestingai, ir po kelių parų, pradėjus reikštis simptomams, nustatomas virusas, tai yra didžiulė tikimybė, kad nustatant kontaktų atvejus, dalis žmonių gali likti neįdentifikuoti ir neįspėti. Nors Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai dar kovo mėnesį patikino, kad pagal šiuo metu turimą informaciją (kai nustatyta buvo tik keletas dešimčių susirgimo atvejų Lietuvoje)  nėra pagrindo teigti, kad komunalinių atliekų srautas (per išmetamas buitines atliekas: servetėles, higienos priemones ir kt.) galėtų būti COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) plitimo židiniu, bet neatmetama tikimybė, kad per nerūpestingai išmetamomis/numetamomis apsisaugojimo priemonėmis COVID -19 virusas plinta: kažkas įkvėps, kažkas prisilies, o galbūt bandys dar kartą panaudoti. Todėl panaudotų priemonių mėtyti bet kur ir bet kaip – negalima. Ypač dabar, kai pagal susirgimų statistiką kasdien nustatoma per 100 infekuotų atvejų.

Saugiai atsikratydami vienkartinėmis kaukėmis ir pirštinėmis – apsaugosime ir atliekas tvarkančių žmonių saugumą

Būkime atsakingi, juk taip paprasta panaudotą apsaugos priemonę išmesti saugiai, kad ja nebūtų galima vėl pasinaudoti! Panaudotas apsaugos priemones – kaukes, respiratorius, pirštines iš pradžių reikia įdėti į maišelį, jį užrišti ir tik tada išmesti.

Jei gyventojai yra saviizoliacijoje ar įtaria, kad užsikrėtė COVID-19 infekcija, pasak Aplinkos ministerijos, rekomenduojama panaudotas apsaugines priemones tris paras laikyti užrištame maiše, o po to išmesti su buitinėmis atliekomis „Gyventojai tokias buitines atliekas kaip servetėlės, tualetinis popierius, apsauginės kaukės ir kitas panašaus pobūdžio atliekas turėtų mesti į atskirą maišą. Pripildytas šis maišas turėtų būti įdedamas į papildomą maišą, sandariai užrišamas ir, esant galimybėms, išmetamas į mišrių komunalinių atliekų konteinerius tik praėjus 72 valandoms nuo maišo užrišimo“.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-10-13

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.