Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2020 10 15 ATSISAKYKIME NAUDOTI VIENKARTINĮ PLASTIKĄ ŠVENTINIU LAIKOTARPIU

Tausojančio vartojimo, atliekų prevencijos skatinimas, visuomenės švietimo ir sąmoningumo didinimas, gaminių pakartotinio naudojimo skatinimas, neigiamo poveikio aplinkai mažinimas yra vieni iš pagrindinių Lietuvos atliekų tvarkymo strateginių tikslų. Įgyvendinant šiuos tikslus daug dėmesio skiriama atliekų susidarymo ir tvarkymo problemoms spręsti. Todėl Aplinkos ministerija artėjant žiemos šventėms skatina atkreipti Lietuvos savivaldybių ir prekybos įmonių dėmesį į šventiniu laikotarpiu naudojamų dekoracijų ir kitų gaminių tvarumą.
 
Pasaulyje, ir Lietuvoje daugėja vienkartinių plastikinių gaminių, kuriuos panaudojus šie greitai virsta atliekomis. Vienkartiniai plastikiniai gaminiai teršia aplinką ir daro neigiamą poveikį žmonių sveikatai, nėra pritaikyti naudoti pakartotinai ar tinkami ekonomiškai ir efektyviai perdirbti, todėl prarandama vertinga plastiko medžiaga, kuri galėtų būti grąžinta į ekonomiką.
 
Atsižvelgdami į tai, raginame organizuojant šventes, puošiant viešąsias ir prekybos vietų erdves, rinktis tvaresnes, ilgaamžiškesnes ir aplinkai draugiškesnes alternatyvas, kurios padėtų spręsti vienkartinio plastiko gaminių atliekų gausėjimo ir sudėtingo tvarkymo problemą ir sumažinti vienkartinių plastikinių gaminių atliekų kiekį.
 
 

 

Paskutinį kartą redaguota: 2020-10-15

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.