Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2021 09 07 Seimo narys Kasparas Adomaitis aplankė Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyną

                                                                    Žilvinas Šilgalis ir Kasparas Adomaitis

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartynas vis dažniau sulaukia valdžios atstovų dėmesio. 2021 m. rugsėjo 6 d. popietę jame apsilankė Seimo narys Kasparas Adomaitis. „Norime pasidžiaugti, kad vis daugiau valdžios atstovų nori iš arčiau pamatyti, kaip tvarkomos komunalinės atliekos skirtinguose Lietuvos regionuose ir šia informacija noriai dalinasi su gyventojais, taip tapdami aplinkosauginio švietimo skleidėjais“, – kalbėjo Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (toliau – ŠRATC) atliekų tvarkymo tarnybos vadovas Osvaldas Markevičius.

                                                                                                              Žilvinas Šilgalis, Osvaldas Markevičius, Kasparas Adomaitis

Seimo nariui aprodytas sąvartynas, kuris eksploatuojamas nuo 2007 m.,  jo  infrastruktūra ir, be abejonės, nuo 2016 m. veikiantys mechaninio- biologinio apdorojimo (MBA) įrenginiai.  ŠRATC ekologė Inga Grigaliūnienė trumpai papasakojo apie Šiaulių regione veikiančią atliekų tvarkymo sistemą, MBA išskirtinumą prieš kitus Lietuvoje veikiančius tokio tipo įrenginius. Pristatė Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro informaciją apie surenkamus, perdirbamus ar kitaip panaudotus atliekų kiekius, problematiką regione su atitinkamos frakcijos atliekų surinkimu ir tvarkymu.

                                                                                               Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartynas

Seimo narys domėjosi Šiaulių regione paslaugas teikiančiais atliekų surinkėjais-vežėjais ir jų atliekamu darbu teikiant atliekų surinkimo ir transportavimo į jų apdorojimo vietas paslaugas, pakuočių tvarkymo problemomis, kurios aktualios visoje Lietuvoje bei pasidomėjo nauja ŠRATC veikla – daiktų dalijimosi stotelių tinklu ,,DAIKTŲ KIEMAS“, apie kurį jau teko girdėti puikių atsiliepimų.

ŠRATC vadovas Ž. Šilgalis su Seimo nariu Kasparu Adomaičiu pasidalino ne tik ateities planais, bet ir išsakė problemas, su kuriomis įstaiga susiduria šiuo metu (http://www.sratc.lt/news/603/44/Gincas-su-siauliu-mieste-pusiau-pozeminius-atlieku-surinkimo-konteinerius-irenginejancia-bendrove-gali-baigtis-sutarties-nutraukimu/; http://www.sratc.lt/news/600/44/sRATC-nepriims-i-savartyna-netinkamai-apdorotu-atlieku/).

   

Paskutinį kartą redaguota: 2021-09-07

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.