Modernus atliekų tvarkymas

Regione įdiegta konteinerių identifikavimo sistema, mišrios komunalinės atliekų apdorojamos mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose.

Atliekų kiekis mažėja

Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pašalinamų komunalinių atliekų kiekis kasmet mažėja.

Naujienos

Naujienos / 2016 11 17 Konkurse „ Pakuočių sektoriaus lyderiai 2016“ iškovota antra vieta

Pirmą kartą Lietuvoje organizuotas konkursas „Pakuočių sektoriaus lyderiai 2016“, kurio pagrindinis tikslas – viešinti gerąją patirtį, paskatinti inovatyviai, kūrybiškai ir atsakingai pakuočių bei pakuočių atliekų tvarkymo sistemoje veikiančias verslo įmones, įstaigas.

VšĮ „ Pakuočių tvarkymo organizacija“ organizuotam konkursui  buvo pristatytos per praėjusius arba šiuos metus įgyvendintos arba dar tebevykstančios veiklos, iniciatyvos ir projektai, vienaip ar kitaip susiję su pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo sistemos tobulinimu ir vystymu. Konkurso dalyviai varžėsi keturiose kategorijose - gamintojų ir importuotojų, pakuočių gamintojų, savivaldybių ir regioninių atliekų tvarkymo centrų, atliekų tvarkytojų. Iš viso buvo išrinkta 15 projektų, kurie atitiko konkurso ekspertų komisijos vertinimus.

VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro pristatytas visuomenės švietimo projektas „Atliekos naujai. Neišmesk“ savivaldybių ir regioninių atliekų tvarkymo centrų dalyvių kategorijoje iškovojo antrąją vietą.

„Džiugu, kad trečius metus iš eilės Šiaulių regione vykdytas visuomenės švietimo projektas ne tik prisidėjo prie gyventojų rūšiavimo įgūdžių formavimo, požiūrio pasikeitimo, bet ir buvo įvertintas Lietuvos mastu. Esame dėkingi Šiaulių logopedinei mokyklai, Šiaulių miesto Jovaro progimnazijos bei Profesinio rengimo mokyklos pedagogams ir ugdytiniams, Šiaulių miesto Jaunųjų technikų centrui, bei Šiaulių miesto visuomenininkei Giedrei Brazlauskaitei už sėkmingai įvykdytas veiklas, idėjas, pasiektus rezultatus. Aplinkosauginis visuomenės švietimas – viena iš prioritetinių mūsų veiklų, kur numatytas ne vienas prasmingas projektas“ – apdovanojimu džiaugiasi Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro viešųjų ryšių specialistė Karolina Kiesienė.

Savivaldybių ir regioninių atliekų tvarkymo centrų kategorijoje pirmoji vieta atiteko Utenos savivaldybei, o trečioji - UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrui.

Projektas „Atliekos naujai. Neišmesk“

Statistikos duomenimis per metus Lietuvoje nuperkama daugiau kaip 115 mln. plastikinių pirkinių maišelių, kurie dažniausiai nukeliauja į sąvartynus. Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne vidutiniškai per metus pašalinama apie 11 tūkst. tonų plastikinių maišelių. Atsižvelgiant į ES direktyvą mažinti plastikinių pirkinių maišelių vartojimą, buvo nuspręsta parodyti Šiaulių regiono gyventojams, kuo galima pakeisti plastikinius pirkinių maišelius ir kaip jiems suteikti antrąjį gyvenimą.

Projektas buvo įgyvendintas bendradarbiaujant su švietimo įstaigomis, iniciatyviais partneriais ir vyko trimis etapais 2014, 2015 ir 2016 metais. 2014 m. buvo organizuotas kūrybinių darbų iš antrinių žaliavų konkursas, kurio metu Šiaulių regiono ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai kūrė daugkartinio naudojimo maišelius.

2015 m. vyko antrasis projekto etapas: minint Pasaulinę žemės dieną iš Šiaulių miesto gyventojų, ugdymo įstaigų buvo renkami seni skėčiai, iš kurių Šiaulių miesto Jovaro progimnazijos vaikai ir pedagogai bei Profesinio rengimo mokyklos ugdytiniai siuvo daugkartinio naudojimo pirkinių maišelius. Trečiojo projekto etapo (2016 m.) tikslas – parodyti antrinio plastikinių maišelių panaudojimo galimybes. Regiono mastu vykdytos ir tebevykdomos iniciatyvos, kurių metu mokoma, kaip pasigaminti aitvarą iš plastikinio pirkinių maišelio.
Paskutinį kartą redaguota: 2016-12-16

Jei neradote informacijos, susisiekite su mumis:

  • info@sratc.lt
  • (8 41) 42 15 99 arba (8 41) 52 07 61

Pramonės g. 15-71, LT-78137 Šiauliai, Tel. (8 41) 520 002, El. paštas: info@sratc.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas:
145787276. PVM mokėtojo kodas: LT457872716.