Naujienos

Akmenės, Naujosios Akmenės ir Ventos gyventojai džiaugiasi naujai įrengtomis pusiau požeminių atliekų surinkimo konteinerių aikštelėmis

2020 11 11


 
Akmenėje, Naujojoje  Akmenėje  ir Ventoje, įgyvendinus projektą „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šiaulių regione“, išplėsta atliekų tvarkymo sistemos infrastruktūra ir papildomai įrengtos 25 pusiau požeminės atliekų surinkimo konteinerių aikštelės, kuriose pastatyti 111 konteinerių. Iš viso šiuose miestuose įrengtos 33 aikštelės ir 149 konteineriai. Įrengtos pusiau požeminės aikštelės pakeitė iki tol eksploatuotas antžemines atliekų surinkimo konteinerių aikšteles. Kiekvienoje aikštelėje nuo šiol yra 4-5 konteineriai, skirti mišrioms komunalinėms ir rūšiuojamosioms atliekoms (plastiko ir metalo, popieriaus ir kartono, stiklo).
 
Gyventojai džiaugiasi pagerėjusiu estetiniu miesto vaizdu
 
„Estetinis miesto vaizdas tikrai pasikeitė“, – džiaugiasi viename iš Akmenės daugiabučių gyvenanti moteris, vardu Janina. Ji pastebi, kad daugelis jos kaimynų vis dar nerūšiuoja atliekų. Pašnekovė pasakojo, kad dėl atliekų rūšiavimo naudos neseniai diskutavo su kaimynais, kurie teigė, kad nemato prasmės rūšiuoti atliekas. Jų nuomone, vis tiek visos atliekos galiausiai nukeliauja į tą patį sąvartyną. Janinos nuomone, viskas priklauso nuo žmonių sąmoningumo: „Juk nepastatysi prie konteinerių nei policininkų, nei kontrolierių. Daugelis tikrai žino, kad reikia rūšiuoti, kad negalima išmesti atliekų kur papuola, bet kažkodėl ne visiems tai rūpi, o paskui skundžiasi dėl per didelių mokesčių ar netvarkos, kurią ne kas kitas, o patys ir sukuriame“. Prireikė ilgos diskusijos, kad kaimynai patikėtų, jog taip iš tiesų nėra ir suprastų, kodėl rūšiuoti verta. O rūšiuoti atliekas verta dėl kelių aspektų.
 
Šiaulių regionio atliekų tvarkymo centras pataria: "Nemokėk antrąkart, už ką sumokėjai pirkdamas"

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras pažymi, kad pirmiausia gyventojams mažėtų ar bent jau nedidėtų rinkliavos kaina, nes rinkliavos mokestis skaičiuojamas už bendrųjų atliekų kiekį. Už surūšiuotas atliekas (popierius, plastmasė, stiklas) gyventojai nieko nemoka. Taigi rūšiuojant gerokai sumažėtų bendrųjų atliekų kiekis. Be to ir bendrųjų atliekų konteineriai nebebūtų apkrauti maišais, nes į bendruosius atliekų konteinerius gali būti metamos tokios atliekos, kaip:  kartoninės/popierinės pakuotės, užterštos maisto likučiais ar riebalais, bei asmens higienai naudojamos priemonės (tualetinis popierius, vienkartinės servetėlės, veido kaukės ir pan.), išsamesnę informaciją rasite www.sratc.lt. Antra, gyventojai jau pirkdami produktus/prekes sumoka ir to produkto/prekės pakuotės perdirbimo mokestį. Trečia ir viena aktualiausių priežasčių - surūšiuotos atliekos yra perdirbamos ir iš jų gaminama nauja produkcija. Tokiu būdu mažiau teršiama aplinka, tausojami jos resursai. Gaminti naujus daiktus iš antrinių žaliavų tampa vis paprasčiau ir pigiau, kurie savo kokybe nė kiek nenusileidžia kitiems tos pačios srities produktams.