Atliekų tvarkymo ateitis: pristatytos DI galimybės
2024 11 29
Šių m. lapkričio 28 d. regioninių atliekų tvarkymo centrų (RATC) vadovai ir specialistai susirinko į Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacijos (LRATCA) ir UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) dirbtinio intelekto (DI) mokymus Klaipėdoje.
Susirinkusiuosius pasveikino KRATC direktorė Roma Budrienė: „Pažiūrėsime, kuo dirbtinis intelektas gali mums padėti. Linkiu įdomių, naudingų ir turiningų mokymų!“.
Mokymų „DI įrankiai ir pagalba RATC veikloje“ metu „WHY AI“ analitikas Rokas Stankevičius pristatė užklausų dizaino žingsnius, pokalbių robotų pritaikymą, asmeninio asistento kūrimo procesus ir vizualinės komunikacijos galimybes. „WHY AI – pirmoji dirbtinio intelekto agentūra, kuri parodo praktinius DI panaudojimo pavyzdžius.
Dalyviai išbandė tokius įrankius kaip „ChatGPT“, „Notebook LLM“, „Deepl“, „Ideogram“, „Leonardo“, „Heygen“, „Midjourney“, „Perplexity“ ir „Gamma“. Užduotis – pasitelkus DI sukurti atliekų tvarkymo ir bet kurios kitos įmonės bendrą produktą – pažėrė netikėčiausių rezultatų. Klausytojai pristatė įvairiausias idėjas – nuo kvepalų iš atliekų iki ekologiškų gėrimų.
Vis tik R. Stankevičius atkreipė dėmesį, kad naudojant DI darbuotojai turi neprarasti budrumo. Svarbu išlaikyti duomenų konfidencialumą, t. y. nekelti į įrankius konfidencialios informacijos, kurios nenorėtumėte viešai atskleisti. Geriausia iš anksto nusistatyti vidinę politiką, apsibrėžti vidines taisykles ir instrukcijas, kokie ir kaip įrankiai bus naudojami įmonėje. Gautais atsakymais aklai netikėti ir tikrinti šaltinius.
Įgytos žinios leis pritaikyti DI įrankius kasdienėje RATC veikloje – didinti veiklos našumą, analizuoti duomenis, teikti procesų tobulinimo sprendimus ir padėti komunikacijos srityje.