Tiek gyventojai, tiek atliekų tvarkymo sistemoje dirbantys specialistai dažnai susiduria su visuomenėje paplitusiais mitais apie atliekų tvarkymą. Neretai jie ir būna pagrindinė priežastis, atbaidanti gyventojus nuo atliekų rūšiavimo. VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro specialistai atsako į dažniausius klausimus ir skatina atliekų turėtojus išlikti budriais, domėtis oficialia ir patvirtina informacija.
Atliekos iš skirtingų konteinerių supilamos į vieną šiukšliavėžę
Tai vienas iš populiariausių mitų, kurį drąsiai galima paneigti. Šiuolaikinės šiukšliavežės yra pritaikytos buitinių ir antrinių žaliavų atliekų surinkimui. Sunkvežimiuose yra įmontuoti trijų sekcijų bunkeriai į kuriuos vienu metu galima išskirstyti popieriaus / plastiko, stiklo ir buitines atliekas. Be to, surinktos atliekos yra dar kartą perrūšiuojamos.
Nerūšiuoju, nes visas pakuotes reikia plauti, valyti jų etiketes
Pakuočių nereikia nei plauti, nei valyti jų etikečių. Svarbiausia, kad pakuotės būtų švarios, iš jų niekas nekristų ir nevarvėtų, kad neužterštų kitų konteineryje esančių atliekų. Į konteinerį įmestas ir sudužęs stiklainis su maisto produktais gali užteršti visą konteinerio turinį ir apsunkinti perdirbimo galimybes.
Surinktos atliekos nepasiekia perdirbėjų
Į sąvartyną patenka tik dalis visų Šiaulių regione surinktų komunalinių atliekų. Čia atvežtos atliekos yra dar atskiriamos į skirtingas rūšis, perrūšiuojamos įrenginių ir darbuotojų, o į kaupą nugula tik tos atliekos, kurių negalima panaudoti niekur kitur. Vis kylantis taršos mokestis už kiekvieną įvežamą toną atliekų taip pat skatina kuo daugiau atliekų išrūšiuoti perdirbimui.
Viskas, kas dūžta, rūšiuojama į stiklo konteinerį
Pakuočių stiklą būtina atskirti nuo langinio (statybinio) stiklo, kadangi skiriasi ir jų sudėtis, ir perdirbimo būdai. Keramika, porcelianas, krištolas, veidrodžiai, armuotas stiklas, stiklo lakštai, automobilių langų stiklai, dažais ar tepalais išteptas stiklas, elektros lemputės, televizoriaus ekranai, namų langų stiklų paketai, ampulės turi būti pristatomos į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles.
Informaciją apie tai, kaip Šiaulių regiono savivaldybėse, rūšiuojamos, renkamos ir tvarkomos atliekos, kviečiame skaityti http://www.sratc.lt.