Įmonėms – apie naująją atliekų apskaitos informacinę sistemą
2017 06 19
Atliekų susidarymo apskaitą vykdančių įmonių atstovai kviečiami į Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS) pristatymą Aplinkos ministerijoje (506 salė) birželio 27 d. 10 val. Ši naujoji sistema skirta atliekų susidarymo apskaitos žurnalams pildyti, metinėms ataskaitoms Aplinkos apsaugos agentūrai teikti, atliekų vežimo lydraščiams rengti. Į renginį nereikia registruotis.
Aplinkos ministerija primena, kad atliekų susidarymo apskaitą privalo vykdyti įmonės, jų struktūriniai padaliniai (filialai, atstovybės) ar atskiri padaliniai (įmonės skyriai ar padaliniai, neturintys atskiro kodo Juridinių asmenų registre), jeigu yra bent vienas iš šių kriterijų:
1. Jeigu įmonės vykdomai ūkinei veiklai privalu gauti Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą arba Taršos leidimą ir jeigu jos veikloje per kalendorinius metus susidaro pavojingųjų atliekų (išskyrus pavojingas komunalines atliekas) ir (ar) daugiau nei 6 tonos nepavojingųjų atliekų (į šį kiekį neįskaičiuojamos mišrios komunalinės atliekos Atliekų tvarkymo taisyklėse nurodytame atliekų sąraše).
2. Jeigu įmonės veikloje per kalendorinius metus susidaro pavojingųjų atliekų (išskyrus pavojingas komunalines atliekas) ir (ar) daugiau nei 12 tonų nepavojingųjų atliekų (į šį kiekį neįskaičiuojamos mišrios komunalinės atliekos, atliekų sąraše pažymėtos kodu 20 03 01).
3. Jeigu įmonė atlieka transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą, kai šios veiklos vykdymo metu susidaro atliekos.
4. Jeigu įmonė turi 10 ir daugiau darbuotojų ir vykdo žmonių ir (ar) gyvūnų sveikatos priežiūros ir (ar) vaistinių, ruošiančių ir (ar) parduodančių vaistus, veiklą.
5. Jeigu įmonės veikloje susidaro alyvos atliekos.
6. Jeigu įmonė įpareigota vykdyti Statybinių atliekų tvarkymo taisyklių numatytą atliekų apskaitą.
7. Jeigu įmonės vykdo maisto gamybos (viešbučiai, moteliai, restoranai, kavinės, kitos viešojo maitinimo ir maisto gamybos įstaigos) ir (ar) prekybos (didmeninės ar mažmeninės prekybos ir kitos maisto prekybos įstaigos) veiklą ir jeigu jose per kalendorinius metus susidaro daugiau nei 5 tonos viešojo maitinimo (maisto) atliekų ir (ar) vartoti netinkamų maisto produktų.
LR Aplinkos ministerijos inf.
BFL nuotr.
Informacija Šiaulių miesto, Šiaulių rajono ir Radviliškio miesto gyventojams:
Kviečiame rūšiuoti maisto ir virtuvės atliekas į jiems skirtus konteinerius!