Naujienos
Kiek nemokamai atliekų galima pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles?
Vasarą daugiau laiko leisdami gamtoje, tvarkydamiesi namų, sodų ir sodybų aplinką, neišvengiamai susiduriame su pačiomis įvairiausiomis atliekomis. Nors dalį jų išrūšiuoti galime į mišrių komunalinių ar pakuočių atliekų surinkimo konteinerius, tačiau likusios statybinės medžiagos, seni baldai ar pavojingosios atliekos vis dar kelia gyventojams klausimų. VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras primena, kiek nemokamai atliekų per metus gyventojai gali pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles (toliau – DGASA).
Kiek ir kokių atliekų galima nemokamai pristatyti į didelių gabaritų atliekų aikštelę?
Vienos iš dažniausiai į DGASA pristatomos atliekos – statybinės medžiagos (betonas, plytos, čerpės, stiklo paketai, lakštinis ir armuotas stiklas, veidrodžiai, laminatas, gipso kartonas, stiklo ir akmens vata, linoleumas). Nemokamai iš vieno gyventojo priimamas statybinių atliekų kiekis per metus – 640 kg, spalių ir perlito – 0,5 m3, asbestinio šiferio – 15 lapų.
Automobilių savininkai į DGASA pristato panaudotus tepalus (jų galima pristatyti iki 7 l ne didesnėje kaip 10 l talpoje), lengvųjų automobilių padangas (iki 4 vnt.).
Didelių gabaritų atliekų (langų rėmų be stiklų, durų, lovų, stalų, kėdžių ir kitos medienos) galima pristatyti iki 200 kg.
Kitų pavojingųjų atliekų (trąšų, pakuočių nuo dažų, ploviklių, cheminių medžiagų, metalinių pakuočių su pavojingomis medžiagomis, absorbentų, tirpiklių, dažų, rašalo, klijų, baterijų) priimama iki 15 kg. Birios ar skystos pavojingosios atliekos pristatomos ne didesnėje nei 10 l taroje.
Kokių priimamų atliekų kiekiai nėra ribojami?
Į DGASA nėra ribojamas priimamų elektros ir elektroninės įrangos, dienos šviesos lempų, tekstilės gaminių, nešiojamų baterijų ir akumuliatorių metinis kiekis. Atkreipiame dėmesį, kad nors metinis priimamų lempų kiekis nėra ribojamas, tačiau vienu metu galima pristatyti ne daugiau kaip 10–15 vnt.
Kur rasti didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles?
Akmenės rajono gyventojai didelių gabaritų atliekas gali pristatyti:
- Respublikos g. 84, Naujoji Akmenė;
- Miško g. 6B, Ventos k., Ventos sen., Akmenės r. sav.
Joniškio rajono gyventojai:
- Ramonų pl. 4, Bariūnų k., Saugėlaukio sen., Joniškio r.
- Rengių g. 41, Žvelgaičių k., Žagarės sen., Joniškio r.
Kelmės rajono gyventojai:
- Pievų g. 6A, Kuršių k., Tytuvėnų sen., Kelmės r.
- Raseinių g. 70 A, Kelmė.
Pakruojo rajono gyventojai:
- Savanorių g. 5, Kuosiškių k., Pakruojo r.
- Aleknaičių k. 14, Lygumų sen., Pakruojo r.
Radviliškio rajono gyventojai:
- Žironų k., Aukštelkų sen., Radviliškio r.
Šiaulių miesto gyventojai:
- Pailių g. 19, Šiauliai.
- Basanavičiaus g. 168 B, Šiauliai.
Šiaulių rajono gyventojai:
- Kuršėnai, Ventos g. 192, Šiaulių r.
- Bertužių k., Šiaulių g. 24, Šiaulių r.
- Turgaus skg. 11, Gruzdžių mstl., Gruzdžių sen., Šiaulių r.
- Šiaulių g. 44, Meškuičių mstl., Meškuičių sen., Šiaulių r.
- Gluosnių g. 2A, Bubių k., Bubių sen., Šiaulių r.
- Žalioji g. 20, Kužių mstl., Kužių sen., Šiaulių r.
Ką reikia žinoti gyventojams, pristatantiems atliekas?
Siekdami sklandaus, operatyvaus ir greitesnio aptarnavimo DGASA, primename gyventojams, kad atliekų rūšiavimas turi būti atliktas dar iki atvykimo į aikštelę. Gyventojai atliekas turi būti surūšiavę pagal atliekų rūšį iš anksto, kad atvykus į aikštelę jas būtų galima iš karto iškrauti į tam skirtus konteinerius. Vis dar pasitaiko atvejų, kai gyventojai visas atliekas atsiveža sumaišytas bendrai ir atliekų priėmėjas turi kartu rūšiuoti. Taip formuojamos eilės ir verčiami laukti kiti gyventojai.
Atliekas gyventojai į aikštelę atveža savo transportu ir supakuotas taip, kad pakuotės netrukdytų vizualiai nustatyti atliekų rūšį. Aikštelės darbuotojas atlieka atvežtų atliekų vizualinę kontrolę ir nurodo atliekas atvežusiam asmeniui, į kuriuos konteinerius išrūšiuoti nepavojingas atliekas.
Pavojingosios atliekos priimamos sandariose pakuotėse. Pavojingąsias atliekas pristatantys asmenys privalo nurodyti jų susidarymo kilmę ir rūšį. Šias atliekas darbuotojas išrūšiuoja pats ir atitinkamai paskirsto pavojingųjų atliekų punkte.