Naujienos

Maži darbai dideliems pokyčiams

2021 05 12


Balandžio 29 d. įvyko Šiaulių miesto priešmokyklinio ugdymo grupių ir pradinių klasių mokinių pažintinė-praktinė konferencija ekologijos tema „Maži darbai dideliems pokyčiams“, kurią organizavo Šiaulių jėzuitų mokyklos pedagogės.
 
Konferencijos metu 22 vaikai parengė ir perskaitė 12 pranešimų, kuriuose mokiniai dalijosi patirtimi ir žiniomis, kaip sumažinti atliekų kiekį namų ūkyje.  Moksleiviams pasiruošti padėjo ir juos lydėjo 8 pedagogai.
 
Anot Šiaulių jėzuitų mokyklos pedagogės Karolinos Kiesienės, šios konferencijos tikslas buvo ugdyti mokinių ekologinę savimonę skatinant mažinti atliekų kiekį namų ūkyje. Mokiniai buvo raginami įsigilinti į atliekų kiekio augimo problemą ir pasidalinti savo žiniomis bei patirtimi, kokiais būdais būtų galima sumažinti atliekų kiekį savo artimiausioje aplinkoje. „Nustebino konferencijos dalyvių turimos žinios, kūrybiniai praktiniai sprendimai. Įvertinus pranešimus, galima teigti, kad mokiniai atsakingai gilinosi į aktualią temą ir dalijosi naudinga informacija, patirtimi“, – sakė K. Kiesienė.
 
Konferencijoje aktyviai dalyvavo ir VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC) „Daiktų kiemas“ veiklos priežiūros ir organizavimo vyr. specialistė Jurgita Udrienė. Už puikius pranešimus, konferencijoje sudalyvavusiems moksleiviams, ŠRATC skyrė atminimo dovanėles, padėsiančias dar geriau susipažinti su atliekų rūšiavimo taisyklėmis.
 
„Moksleivių pranešimai buvo labai įdomūs ir informatyvūs. Vaikai kūrybiškai dalijosi ne tik rūšiavimo, antrinio panaudojimo, perdirbimo, kompostavimo patarimais, bet ir pateikė savo asmeninius pavyzdžius, kaip jie tai daro savo namuose.
 
Džiugu, kad pedagogai aktyviai įtraukia vaikus į aplinkosauginį švietimą, per kūrybinius darbelius skatina pažinti ir tausoti mus supančią aplinką, o savo patirtimi ir darbeliais –  dalinasi su kitais vaikais.
 
Taip pat norisi pasidžiaugti ir vaikų tėvelių indėliu, kad vaikams perduoda puikius rūšiavimo, kompostavimo, antrinio panaudojimo įgūdžius ir formuoja palankų aplinkai gyvenimo būdą“, – sakė ŠRATC „Daiktų kiemas“ veiklos priežiūros ir organizavimo vyr. specialistė Jurgita Udrienė.
 
Svarbu, kad tvarumas būtų gyvenimo būdo dalimi ir žinias apie rūšiavimą ir teisingą atliekų tvarkymą, vaikai atsineštų jau iš namų, sekdami sąmoningų tėvų pavyzdžiu.
 
ŠRATC džiaugiasi dėl aktyvaus moksleivių įsitraukimo ir susidomėjimo ekologijos tema, puikių žinių atliekų tvarkymo bei rūšiavimo srityje, o taip pat – tėvų ir mokytojų įkvėpimo mąstyti tvariai nuo vaikystės bei formuoti teisingą požiūrį į mus supančią aplinką.