Naujienos

Padangų atliekų D.U.K.: kur pristatyti, kiek vienetų ir kiek tai kainuos

2023 10 18


Gyventojai jau suskubo ruoštis artėjančiam padangų keitimo sezonui. Į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles pristatomų padangų atliekų skaičius šią savaitę išaugo kelis kartus. VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras atsako į gyventojų dažniausiai užduodamus klausimus dėl padangų atliekų – kur galima jas pristatyti, kiek vienetų ir kiek tai kainuos.

Kur galima pristatyti atliekas?

Automobilių savininkai turi žinoti, kad pirkdami naujas padangas specializuotoje parduotuvėje ar keisdami nudėvėtas (mažesnio kaip 3 mm padangų protektoriaus gylio) padangas autoservise, senąsias turi teisę juose ir palikti. Panaudotas padangas, alyvą, filtrus, aušinimo skysčius, akumuliatorius ir kitas atliekas Šiaulių regiono gyventojai gali pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles. Jų adresus, darbo laiką ir kitą informaciją galima rasti adresu www.sratc.lt.

Kiek vienetų priimama?

Atliekų tvarkymo įstatymas įpareigoja padangų platintojus priimti gyventojo atiduodamas padangų atliekas tuo atveju, jeigu atiduodamos padangų atliekos skirtos tam pačiam transporto priemonės tipui ir padangų atliekų skaičius atitinka jo perkamų padangų skaičių. Į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles asmuo nemokamai per metus gali pristatyti 4 lengvųjų automobilių padangų atliekas. Jei šeimoje yra daugiau asmenų, tai priimamų padangų kiekis atitinkamai ir padidėja, pvz., du žmonės gali pristatyti 8 padangas, trys – 12 ir t. t.

Kiek kainuoja priduoti?

Į naujų padangų kainą jau būna įskaičiuotas padangų sutvarkymo ir perdirbimo mokestis. Autoservisai ir specializuotos parduotuvės privalo padangų atliekas priimti be papildomo mokesčio ir sąlygų. Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse atliekos priimamos nemokamai, jei neviršija nustatyto metinio kiekio.

Kaip perdirbamos?

Perdirbant senas padangas, jos atskiriamos į tekstilę, metalą ir gumą. Tekstilė panaudojama energijai gauti, o metalai ir guma – panaudojami naujiems gaminiams ar jų sudedamosiomis dalimis gaminti. Padangų atliekas svarbu perdirbti ne tik tam, kad apsaugotume aplinką ir visų mūsų sveikatą. Iš perdirbtų padangų žaliavos gaminami nauji gaminiai ir taip taupomi senkantys ištekliai.

Kas gresia už netinkamą tvarkymą?

Aplinkos apsaugos departamentas įspėja, kad už netinkamoje vietoje atsikratytas ar deginamas padangas gresia administracinė atsakomybė. Už kiekvieną ne vietoje išmestą padangą gali tekti sumokėti nuo 30 iki kelių tūkstančių eurų, priklausomai nuo atliekų kiekio bei aplinkai padarytos žalos.

Kviečiame gyventojus išlikti atsakingais, tinkamai tvarkyti susidariusias atliekas ir kartu kurti saugesnį, švaresnį ir tvaresnį rytojų!